Jump to content

dajem otkaz - otkazni rok, godišnji i sl.


PRVIR

Preporučene objave

Poštovani,

Radim u firmi na istom radnom mjestu i na istoj adresi od 2010. godine.

Do danas nas je poslodavac već preselio u četvrtu firmu - ima ih nekoliko pa kad jedna upadne u probleme preseli nas u drugu.

Zadnji ugovor za prelazak u novu smo potpisali 16.5. 2014., dakle prije 3 mjeseca.

 

1. Znači li to da moram odraditi 2 tjedna otkaznog roka ili to može biti i manje (iskreno se nadam da ne moram više)?

2. Pošto nisam iskoristio drugi dio GO ( 2 tjedna), mora li mi ga poslodavac isplatiti?

3. Ukoliko dam otkaz s npr. 20.8. može li me poslati tjedan, 11 ili 14 dana nakon toga na GO i za to vrijeme mi produljiti otkazni rok te mi tako onemogučiti zapošljavanje kod novog poslodavca (prije otkaza bih potpisao predugovor s novim poslodavcem s datumom početka rada)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malicovjece, uopće mi nije bitan GO, želim novi posao.

Samo je stvar u tome da mi poslodavac ne produži vrijeme ostanka u firmi ako me pošalje na GO 10-og dana od dana kada dam otkaz (samo zato da me zezne).

Znači li to da mi radni odnos prestaje 2 tjedna nakon što sam dao otkaz ili moram čekati da prođe još i vrijeme trajanja GO kojeg u biti ne želim.

Btw s poslodavcem se ne mogu dogovoriti, čak (pretpostavljam iz iskustva) mi neće željeti potpisati primitak otkaza o radu pa ću se morati nekeko snaći (vjerojatno preporučenom poštom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija