Jump to content

Otkaz ugovora o nenamjenskom kreditu i zastara


iva_777

Preporučene objave

Poštovani,

 

 

10.08.2009. godine potpisala sam ugovor o nenamjenskom kreditu, na rok od 120 mjeseci.

 

 

Kredit je uredno otplacivan do odredjenog razdoblja u 2011. godini kada sam zbog nemogucnosti placanja kasnila sa uplatom dvije rate kredita.

 

 

Bez ikakvih prethodnih opomena o neplacanju ili opomene pred otkaz ugovora, 23.09.2011. godine banka mi salje Otkaz ugovora o kreditu, zahtjeva naplatu cjelokupnog duga, te navodi kako ce u slucaju neplacanja pokrenuti ovrsni postupak prisilne naplate.

 

U to vrijeme ja sam bila na pocetku trogodisnjeg porodiljnog dopusta za koji mi je naknada sjedala na zasticeni racun.

 

Prije nepunih mjesec dana vracam se na posao i moja firma uredno kontaktira banku kako bi im poslali sluzbeni dopis o tome koliko je duga ostalo i u kojoj visini da mi nastave uzimati kredit.

 

 

Danas 29.8.2014. godine dobivam prijedlog za ovrhu od te banke po toj kreditnoj partiji.

 

 

Zanima me dali je to otislo u zastaru i dali se mogu pozvati na nju, jer sam svjesna da ako mi firma skine ratu kredita, na taj nacin priznajem dug i nemam se pravo pozvati na zastaru.

 

 

Kako od ponedjeljka pocinje obracun placa Vas mi je odgovor potreban u ekstremno kratkom roku, kako bih u ponedjeljak mogla poslati zahtjev za zastaru (ako imam pravo na to), te stopirati ratu kredita iz place.

 

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kredit si dobila, lovu potrošila i sad bi izbjegla plaćanje duga?

zastara teče od otkaza kredita. zastara nastupa za 3 godine od otkaza kredita.

mjesec dana prije zastare su podnijeli prijedlog za ovrhu. osporavanje duga nije svrsishodno.

zastare nema pa se ne vrijedi na nju pozivati.

digni drugi kredit. isplati postojeći.

kamata na kredit je oko 8%. zatezna kamata na dug je 12% . računaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija