Jump to content

Otkaz nakon bolovanja - prebijanje otkaznim rokom


anonimno

Preporučene objave

ZAPOSLEN SAM OD 20.12.05 U UGOSTITELJSKOM LOKALU U ZAGREBU.PRELASKOM IZ DRUGOG LOKALA NISAM IMAO PREKID RADA.OD 40 RADNIH SATI TJEDNO RADIO SAM 52 ILI 39 OVISNO O TJEDNU UZ SVE NEDELJE I PRAZNIKE OSIM BOŽIĆA I NOVE GODINE.UZ MENE JE RADIO JOS JEDAN KOLEGA NA ISTOM RADNOM MJESTU STOGA BILO NAS JE DVOJE I NAIZMJENICNO SMO RADILI DAN ZA DAN.RADNO VRIJEME LOKALA JE OD 09-23H.U SLUCAJU BOLESTI POSLODAVAC U ROKU OD 8 MJ.NIJE BIO SPOSOBAN NAC TRECU OSOBU KOJA BI NAS POKRIVALA ZA TE DANE PA SMO TE DANE ODRADIVALI JEDNO ZA DRUGO BEZ IKAKVIH DODATNIH NAKNADA.U 7 MJ. MI JE POZLILO NA POSLU. POSLODAVAC MI NIJE DOZVOLIO ODLAZAK DOKTORU S POSLA PA SAM RADNO MIJESTO NAPUSTIO SAM.OTVORIO SAM BOLOVANJE JER MI JE DIAGNOSTICIRANA UPALA PLUCA I UPALA LINFNIH ZLJEZDA NA VRATU I DOSTAVIO DOZNAKE POSLODAVCU DRUGI DAN.NAKON ZAVRSENOG BOLOVANJA URUCEN MI JE OTKAZ,ALI POSTO IMAM PRAVO I NA GODISNJI MINIMALNO 18RADNIH DANA PO ZAKONU POSLODAVAC GA JE PREBIO NJIME I JEDNOSTAVNO MI USKRATIO DODATNIH 15 RADNIH DANA STAZA.ISTO TAKO U TIH 18 RADNIH DANA PRIBROJIO JE I NEDELJE I GOSPU POSTO S 15 ZAVRSAVA MOJ OTKAZ. ODREDENU SVOTU NOVACA KOJE ME MJESECNO ISPLACIVAO "NA RUKE" USKRATIO ME ZA 2MJ.ONAJ KOJI SAM PROVEO NA BOLOVANJU I OVAJ KOJI SAM PROVEO NA GODISNJEM=OTKAZNOM ROKU.

 

ZANIMA ME:

1:DALI IMAM PRAVO NA SUDSKU TUZBU I KAKVI SU MI IZGLEDI?

2:DALI IMAM PRAVO NA NOVCE KOJI SU MI ISPLACIVANI "NA RUKE"

3:DALI IMAM PRAVO NA PLACENE ZAOSTATKE STO SE TICE PREKOVREMENIH SATI TJEDNO?

4:DALI AKO VEC IMAM PRAVO NA 18 RADNIH DANA GODISNJEG U TO ULAZE NEDELJE I BLAGDANI

5:KOJE SU MI UOPCE SANSE?KOME DA SE OBRATIM I KAKVI SU MI IZGLEDI?

 

 

ZAHVALJUJEM UNAPRIJED

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... vjerojatno nije svjestan da pisanje velikim slovima znaci galamiti, vikati, poput ZASTO STE PISALI VELIKIM SLOVIMA ???, a mogli ste lijepo i malim.

 

Odgovor : uzmite odvjetnika i to odmah. Ne brinite oko troskova odvjetnika, Vas glupi poslodavac ce imati dosta muke da sve poplati kad mu odvjetnik sve lijepo obracuna ... Vas poslodavac napravio je niz prekrsaja (imate dosta slicnih odgovora na ovom forumu, malo prosvrljajte Radnim pravom), to ce Vam odvjetnik sve lijepo sastaviti i napraviti debelu tuzbicu od koje bi mogao pasti mrak na oci Vasem (bivsem) poslodavcu.

 

Isto tako, obratite se (i prepricajte sve ovo isto) i na Inspekciju rada. Ponesite sa sobom svu dokumentaciju. Doduse, ponekad od njih i nema bas velike koristi, ali nikad se ne zna ... od Inspekcije rada mozda i necete dobiti neku veliku pomoc, ali bi se itekako moglo dogoditi da Inspekcija rada malo posjeti VAseg bivseg poslodavca, pa jos ako nema uredne sihterice, Maticnu knjigu radnika, uredne isplatne liste (iz kojih je vidljiv Vas rad tokom navedenog vremena), svasta bi mu se moglo dogoditi ... osim ako nema prijatelje iz Inspekcije koje ujutro casti kavom ...

 

Dakle, odvjetnik, odvjetnik, odvjetnik, odmah.

Nakon toga Inspekcija rada, odmah.

 

Sami necete puno nesto napraviti.

 

Ako pogledate neke moje odgovore, vidjet cete da sam pristalica mirnih dogovora i rjesenja (jer sam i sam poslodavac), ali u ovom slucaju bas ne vidim kako biste nekim mirnim putem mogli nesto pametno napraviti.

 

Lijepi pozdrav, nemojte vise gubiti vrijeme, krenite !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija