Jump to content

Kako ubrzati drugostupanjsku presudu


bodulka

Preporučene objave

Poštovani, ne znam da li sam na pravome mjestu..

Medutim molila bi da mi pomognete, naime, prije 5 godina pokrenula sam tuzbu na sudu, dobila sam prvostupanjsku presudu prosle godine u 9 mjesecu.

Od tada cekam drugustupanjsku presudu na zupaniskom sudu u Rijeci, obratila sam se svome odvjetniku, koji mi kaze da ne moze nista ubrzati, molim vas da mi date savjet sta da dalje radim, kome da se obratim?

Hvala na odvojenom vremenu!

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ne znam da li sam na pravome mjestu..

Medutim molila bi da mi pomognete, naime, prije 5 godina pokrenula sam tuzbu na sudu, dobila sam prvostupanjsku presudu prosle godine u 9 mjesecu.

Od tada cekam drugustupanjsku presudu na zupaniskom sudu u Rijeci, obratila sam se svome odvjetniku, koji mi kaze da ne moze nista ubrzati, molim vas da mi date savjet sta da dalje radim, kome da se obratim?

Hvala na odvojenom vremenu!

lp

 

 

 

Kako znate da vam predmet nije rijesen? dali ste provjeravali osobno na sudu ili vam je to odvjetnik rekao da predmet jos nije rijesen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

Uzmite broj prvostupanjske presude tj. broj pod kojim se vodila parnica ,ako je u pitanju parnica iz građanskog spora ,te nazovite pisarnicu građanskog odjela Županijskog suda u Rijeci i pitajte ih pod kojim se brojem vodi taj predmet na županijskom sudu i pitajte u kojoj je fazi .

Vi možete sami napisati požurnicu i nasloviti ju na predsjednika građanskog odjela Županijskog suda .

Sudovi su prenatrpani pa vrijeme od rujna prošle godine i nije pretjerano dug period .

Ponekad se zna zakomplicirati stvar u žalbenom postupku .Treba vidjeti na što je tuženik prigovarao .Recimo ako je presuda donijeta na temelju nalaza vještaka ,a koji nalaz

predstavlja neistiniti nalaz i postoji kaznena prijava prostiv istog tada se stvar komplicira i tu ima posla i državno odvjetništvo itd. Ako svega toga nema Županijski sud će razmotriti navode iz žalbe i potvrditi prvostupanjsku presudu ili ju vratiti prvostupanjskom sudu na ponovno suđenje .

 

U svakom slučaju informirajte se i naoružajte se strpljenjem .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ude, hvala Vam na brzom i iscrpnom odgovoru!

Pogledala sam status e predmeta.

Radi se o tuzbi za naknadu stete, ukratko meni je Euroherc osiguranje obracunalo malus na osnovnom osiguranju iako ja imam presudu po kojoj nisam kriva, te sam ih ja naravno tuzila.

Hvala na odvojenom vremenu, jos jednom, lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija