Jump to content

Godišnji odmor bez obavijesti poslodavca


mare04

Preporučene objave

Poslodavac me jučer poslao na godišnji odmor u trajanju od 24 dana, do kraja isteka mog ugovora o radu 30.09.2014.

 

Prvi ugovor o radu kod tog poslodavca je sklopljen 10.03. 2014 koji mi ističe 30.09 2014. To znači ja imam pravo koristiti puni g.o. tek nakon 10.09.2014 to bi bilo 6 mjeseci neprekidnog rada.

 

Dali me on smije potjerati ovak na brzinu na godišnji (s obzirom da me je po zakonu dužan obavjestiti 15 dana ranije) iako još nemam punih 6 mjeseci rada?

 

Poslao me na godišnji bez ikakvog uvida u to koliko dana imam pravo koristiti, niti sam išta potpisala da sam na godišnjem. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste, nisu imali namjeru isplatiti naknadu za godišnji odmor. Što se tiče ugovora, ja sam ih već ranije obavjestila da ne mislim više produživati. Pokušali su me prisiliti da odem bez potpisane potvrde na godišnji odmor, (da sam otišla tako mogli su me nakon tri dana odjaviti, tako bi oni oprali ruke a ja nebi imala nikakav dokaz). Inzistirala sam da mi daju napismeno uz ovjeru da idem na godišnji i napokon su mi dali da potpišem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija