Jump to content

Instrukcije kao slobodno zanimanje?


mariana3

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

zanima me konkretno mogu li pomoć u učenju i poduku iz školskih predmeta (osnovna i srednja škola) raditi kao "slobodno zanimanje"?

 

Naime, poduka bi bila iz dva predmeta; jedan je područje mog trenutnog studija (apsolvent sam, prof. smjer), drugi je strani jezik kojim aktivno vladam, ali za koji još nemam "papir" (osim školskih svjedodžbi i ocjene u indeksu).

 

I da li pravo različito tumači "pomoć u učenju" od "instrukcija/poduke" (pitam čisto da razjasnim terminologiju)?

 

Ili ako netko ima neki drugi prijedlog, svaka pomoć je dobrodošla.

 

Zaposlena sam, ali na određeno vrijeme, pa će mi doći period nezaposlenosti, pa (nadam se) opet sezonski puni radni odnos.

 

Ukoliko je tema na krivom mjestu, molim admina da premjesti.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Nisam razumio koje bi to slobodno zanimanje bilo. Naime, znam da su slobodna zanimanja liječnici, farmaceuti, zubotehničari, odvjetnici, bilježnici itd... no nisam siguran/nisam čuo da to mogu biti i profesori. Slobodno me ispravite ako griješim. No kao otvorite slobodno zanimanje ili obrt biti ćete u obvezi plaćati pune doprinose za vrijeme koje niste sezonski zaposlena kod nekog poslodavca.

 

Predmeti su u redu. No ako budete prijavljivala/otvarala djelatnost držite se onoga za što imate dokaz o stručnoj osposobljenosti.

 

Glede razlika u terminologiji moram priznati da neznam. To bih preporučio da pitate nekoga u uredu državne uprave ili proguglajte još malo po netu.

 

Možda Vam može biti od koristi i ova tema: http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/75824-pro%C5%A1irenje-djelatnosti-u-obrtu

 

Puno uspjeha!

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija