Jump to content

Ovrha


lovacmaki

Preporučene objave

Pozdrav, mojoj mami koja je bila jamac uzimaju jednu trečinu plaće već par godina, pokrenula je protutužbu. Sada joj je došlo da će joj sjest na pokretninu odnosno auto. Zanima me samo smije li se to jer je njezina odvjetnica rekla da dok god se namiruju sa njezine plaće ne smiju uzimat drugo? Iako je dug daleko veći od onog što uspiju namiriti njezinom plaćom a i auto je male vrijednosti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Nažalost moram Vam reći da to smiju činiti.

 

Vjerovnik (ovrhovoditelj) ima pravo radi namjrenja svog jedno te istog dugovanja pokrenuti više ovrha, na više predmeta (novčana sredstva, pokretnine, motorna vozila, nekretnine itd.). U bilo koje vrijeme, istovremeno ili nakon prve ovrhe. Sve do potpunog namirenja.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Nažalost moram Vam reći da to smiju činiti.

 

Vjerovnik (ovrhovoditelj) ima pravo radi namjrenja svog jedno te istog dugovanja pokrenuti više ovrha, na više predmeta (novčana sredstva, pokretnine, motorna vozila, nekretnine itd.). U bilo koje vrijeme, istovremeno ili nakon prve ovrhe. Sve do potpunog namirenja.

 

Lp

To se odnosi čak i kada je u tijeku postupak protiv vjerovnika? Jer su pokrenute dvije tužbe, jedna za obustavu naplate potraživanja i druga za nelegalnost samog postupka odnosno vjerovnik u to vrijeme nije niti smio raditi na području RH s obzirom da nije imao odobrenje HNB-a? Riječ je o austrijskoj leasing kući..

Po riječima odvjetnika slučaj je jednostavan i navodno je jako uvjeren da ćemo ga dobiti i to u relativno kratkom razdoblju? Naveo je cca god dana, iako je rekao da to nije sto posto, što se vremena tiče ali da što se tiče same tužbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa eto, ako je Vaš odvjetnik siguran u to, vjerojatno je tako.

 

No i nadalje sam mišljenja da vjerovnik to može činiti. S druge strane Vi imate spredstva za suzbijanje takvih radnji u vidu žalbe i prijedloga za odgodu ovrhe s obrazloženjem kojeg ste navela (obustava potraživanja i nemogućnost poslovanja u RH), što su po meni osnovani i valjani razlozi.

 

U svakom slučaju, želim Vam dati i jedan praktičan savjet. Svakako sakrijte auto ako dođe do prve javne dražbe. Ostalog se ničega ne trebate bojati.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija