Jump to content

Potkrovlje...


Alen Desanic

Preporučene objave

Živim na zadnjem katu stambene zgrade kojoj sam lani kupio stan. U vlasničkom listu a i na izjavi prilikom etažiranja zgrade nigdje nije naveden ni krov ni krovište. Ja i susjed s istog kata smo odmah promijenili krov (star 60-ak godina). Treći suvlasnik (s nižeg kata) nije htio sudjelovati u tome. S obzirom da krov ne postoji u vlasničkom listu, kakav je postupak da se legalno iskoristi potkrovlje, s uknjižbom? Treći suvlasnik koji je vlasnik 1/2 zgrade je usmeno izjavio da on nikom neće braniti korištenje potkrovlja ali neće pristat na podjelu, etažiranje i sl. pošto namjerava prodati svoj stan u dogledno vrijeme pa smatra da je u boljoj poziciji ako novi vlasnik ima pravo na sukladni dio potkrovlja. Meni je upravo na umu da novi vlasnik ne dođe kod mene kad mu šune i traži izlaz u potkrovlje s obzirom da je okno kod mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krov i tava je zajednička imovina, kao i zajednički hodnik i druge prostorije.

 

gdje si našao zgradu da ima upisano vlasništvo krova?

za izmjenu krova trebao si suglasnist svih suvlasnika zgrade.

suvlasnik koji nije sudjelovao u izmjeni krova ima pravo tražiti izlaz u svoje suvlasništvo (tavan) ili na krov.

za radove na prenamjenu tavana u stambeni prostor mogli bi zaraditi tužbu za smetanje posjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato imam nadimak zeleni...tek učim...Pošto je zamljište zajedničko, stepenice su etažirane i podijeljene, pretpostavljao sam da se isto može napraviti i s krovištem kojeg ima 120 kvadrata (kuća-zgrada je stara >>100 godina i nekad je bila obiteljska pa su nasljednici to etažirali i pomalo prodaju).Hvala za odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija