Jump to content

Iznos naknade place tokom bolovanja, zastitni dodatak


SmithJohn

Preporučene objave

Stovani,

 

molim za savjet. Kratko po zaposljavanju zbog teske ozljede koja se nije dogodila na radnom mjestu morao sam otvoriti bolovanje.

Naknada za 3. mjesec bolovanja mi je stigla u iznosu od cca 800 kn, i receno mi je da je to sve na sto imam pravo, s obzirom na otvaranje bolovanja rano po pocetku radnog odnosa, te da se u stvari radi o isplati tzv. zastitnog dodatka.

 

Da li je to moguce?

 

Zahvaljujem na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je moguće jer nemate prethodni staž osiguranja.

 

Hvala. Sto sada napraviti? Ozljeda je teze prirode i realno sam onemogucen u svakidasnjim aktivnostima. Poslodavac je u potrazi za nekim tko ce me zamijeniti na radnom mjestu do povratka s bolovanja, realno im treba. Nije eticno prekidati bolovanje na jedan dan i zakomplicirati im odvijanje radnog procesa.

Odraditi nesto na autorski ugovor, cak i kada bi uspio nekako stati na noge toliko, moze rezultirati automatskim otkazom.

A od 800 kuna ne mogu platiti ni dva privatna pregleda kamo tek terapiju ili bilo sto drugo, bez toga realne sanse za oporavak su mi minimalne.

 

Imate li ikakvu sugestiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam nikakvih ideja, radi se zakonom propisanom ograničenju, a za vrijeme privremene nesposobnosti za rad ne možete raditi, u tom slučaju ukoliko se to utvrdi nećete imati pravo ni na tih 8oo kn.

 

Na zalost, ispada da je gotovo bolje u ovakvoj situaciji biti nezaposlen, jer se ostvaruju prava na prijevoz, oslobodjenje participacije/besplatno dopunsko, etc koja trenutno skoro pa premasuju prihod.

 

Ili imati djon obraz, pa prekidati bolovanje svaka 3 mjeseca na jedan dan.

 

Strasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam nikakvih ideja, radi se zakonom propisanom ograničenju, a za vrijeme privremene nesposobnosti za rad ne možete raditi, u tom slučaju ukoliko se to utvrdi nećete imati pravo ni na tih 8oo kn.

 

Da li mozda postoji jos neka naknada na koju se ima pravo tokom bolovanja koja traju duze od 3 mjeseca neprekinuto?

Ozljeda se nije dogodila na radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija