Jump to content

cyber zlostavljanje


Luna40

Preporučene objave

Poštovani,

na jednoj stranici na netu, tj na chatu ( koji očito nije zaštićen kako treba) postoji osoba koja snima tuđe ip adrese pa tako i moju, uhodi ljude preko nje, čita tuđe privatne razgovore i kopira ih i sprema da bi njima ucjenjivao. Imam problem s njim, vrijeđa me, naziva pogrdnim imenima, kleveće, prijeti objavljivanjem privatnih razgovora na tom chatu, na internet kafeu i na mom poslu.

Molim vas za savjet što poduzet jer ja te prijetnje shvaćam jako ozbiljno.

Podnijet privatnu tužbu? Koji je postupak?

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Verbalni delikti (uvrede i klevete) progone se po privatnoj tužbi, dakle za njih morate podnijeti privatnu tužbu u roku od 3 mjeseca od kada ste saznali za kazneno djelo i počinitelja.

 

Što se ovih prijetnji tiče, dajte malo precizirajte - traži li on od vas štogod zauzvrat da ne objavi spomenuti sadržaj i kojim riječima točno prijeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Verbalni delikti (uvrede i klevete) progone se po privatnoj tužbi, dakle za njih morate podnijeti privatnu tužbu u roku od 3 mjeseca od kada ste saznali za kazneno djelo i počinitelja.

 

Što se ovih prijetnji tiče, dajte malo precizirajte - traži li on od vas štogod zauzvrat da ne objavi spomenuti sadržaj i kojim riječima točno prijeti?

 

Sram me uopće i ponovit što govori, na javnom chatu piše da sam ku.va, d.olja, debela k.ava , koza koju će on iz.eb.... i slično. Razlog je taj što sam ja u vezi s osobom s kojom se on svađa, zato prijeti i meni. Zamolila sam ga nekoliko puta da mene izostavi iz toga al on je tada još gori..evo jedne poruke

Poruka poslana : 2014-10-04

čuj ...ja imam sve pvt od tebe i ...,,,poto onmeipreti..ebat ću mu mater....mogu itebe iz.eba

t..ko kozu..da tis smiju..svašta ja mogu

mogu te staviti na nternet kafe..dte cil

ahrvatsk čita..što pie sa debilom ....ebiga pretira je čovik..s.ebat ću vas oboje....ebe mi

se...a ti se izvlačikako oćeš....imamsve tvoje..znam ti sve odoslovlje od5 koljena na dalje...sam

a si kria za ovo...ebi ga

evo to je zadnja poruka koju sam dobila od njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ove pogrdne titule kojima vas titulira - već sam spomenuo privatnu tužbu.

 

Što se prijetnji tiče, one nisu dovoljno konretizirane da bi se progonile po vašem prijedlogu, pa i tu vrijedi kako se radi o prijetnji iz čl. 139. st. 1. KZ-a, a koje djelo se također progoni po privatnoj tužbi. Dakle, u ovoj fazi (još) nema angažmana DORH-a, ali ukoliko bi prijetnje konkretizirao, moglo bi doći i do toga.

 

Najjednostavniji način je da takvog pacijenta ignorirate, i vi i vaš dečko. To će ga najviše smetati, ovako se samo "hrani" na prepucavanjima s vama. Druga opcija je da podignete privatnu tužbu, ali to će vas koštati vremena, živaca i novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

'javni chat'? Razgovori su valjda privatni.

 

Ne biste trebali aktivno razgovarati s tom osobom - znači odlogirajte se, ili blokirajte korisnika, ako postoji takva opcija.

 

Trebalo bi tu osobu prijaviti administratoru ili vlasniku chata/website-a.

(postoji mogućnost da je on sam moderator ili administrator ako može čitati tuđe razgovore)

Ljudi se mogu i krivo predstaviti pa možda je u pitanju netko drugi. Identifikacija može biti teža, ako korisnik pristupa internetu iz kafića, škole ili sl.

 

Postoji i Abuse služba pri Carnetu http://www.carnet.hr/abuse/upute

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sram me uopće i ponovit što govori, na javnom chatu piše da sam ku.va, d.olja, debela k.ava , koza koju će on iz.eb.... i slično. Razlog je taj što sam ja u vezi s osobom s kojom se on svađa, zato prijeti i meni. Zamolila sam ga nekoliko puta da mene izostavi iz toga al on je tada još gori..evo jedne poruke

Poruka poslana : 2014-10-04

čuj ...ja imam sve pvt od tebe i ...,,,poto onmeipreti..ebat ću mu mater....mogu itebe iz.eba

t..ko kozu..da tis smiju..svašta ja mogu

mogu te staviti na nternet kafe..dte cil

ahrvatsk čita..što pie sa debilom ....ebiga pretira je čovik..s.ebat ću vas oboje....ebe mi

se...a ti se izvlačikako oćeš....imamsve tvoje..znam ti sve odoslovlje od5 koljena na dalje...sam

a si kria za ovo...ebi ga

evo to je zadnja poruka koju sam dobila od njega

 

Možeš probati i ovako. Ako on može pronaći tebe možeš i ti njega , samo trebaš stručnjaka za to. Kada doznaš identitet odi do policije , malo zašmrcaj i zamoli ih da porazgovaraju s tipom. Policija obožava takve . Ne moraš se bojati da će ga pretući ili slično ali imaju oni uvijek ekipu koja zna biti jaaako sugestivna /verbalno/ i taj te više neće gnjaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija