Jump to content

ovrha za slivne vode od HV (Hrvatskih voda)


zvone0212

Preporučene objave

Molio bih mišljenje stručnjaka i savjet što napraviti. kronologija događanja. javnobilježnički ured napisao "Prijedlog za ovrhu" 28. rujna 2014. Općinski sud primio 01.10.2014. prijedlog za ovrhu. Sudac udario štambilj 07.10.2014. kojim određuje ovrhu i trošak ovrhovoditelju. 15.10.2014. dostavljeno mi "rješenje o ovrsi" koje sam preuzeo i potpisao dostavu. na štambilju suda ima pravni lijek: "žalba u roku 8 dana od dana dostave". i ono najzanimljivije 15.10.2014. ovršen novac s mog tekućeg računa. ovrha je bila na iznos cca 900 kn plus zatezne kamate i naknade što zbrojeno iznosi cca 1800 kn. s obzirom na ovršni zahtjev od Hrvatskih voda, koji je prijekim sudom izvršen, bilo potraživanje od 2008 pa do 2014 ima li smisla pisati žalbu i pozvati se na zastaru. naime rješenja koja su u prilogu ja prvi put vidim. naime to je smiješan iznos nekih 130 kn godišnje da bi se s njima sudio. ali? zadnjih deset godina nikakva rješenja nisam dobio niti bilo kakvo potraživanje, uplatnice ili bilo što drugo. ova ovrha koja se pokreće za zadnjih šest godina je izgleda potaknuta nečijim strahom od nerada jer nije logično da nije pokrenuta i ranije ako sam nešto dužan. naglašavam da sam pedantan u rješavanju dugova i plaćanju računa tako da je ovo izazvalo veliki bijes kod mene. najvjerojatnije ti paraziti nisu slali rješanja i uplatnice niti opomene a ovi priloženi dokumenti su "sveži" isprintani pred ovršni zahtjev. napisao sam žalbu i u njoj naveo ovo ovdje napisano te ću predati u zadanom roku 8 dana na sud. naglašavam da nikada nisam nikakvu opomenu niti od HV niti od bilježnika dobio već ovo od suda. inače ne izbjegavam primitak pošiljke i nije moguće da je ranije pokušana dostava. molio bih komentar. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija