Jump to content

Zadužnica-zastara


Tristan123

Preporučene objave

Poštovani, ima već nekoliko tema vezanih uz zastaru zadužnice ,ali vas molim za odgovor za moj primjer.

Dakle prije 3 godine sam dobavljaču izdao zadužnicu za moje poduzeće, a ja sam kao fizička osoba (direktor) bio jamac-platac.

Prije godinu dana dobavljač mi je ''pustio'' zadužnicu i blokirao poslovni i privatni račun. Poduzeće mi je nakon neuspjele nagodbe otišlo u stečaj, a prije nekoliko mjeseci je i izbrisano u Trgovačkom sudu.

Ja kao vlasnik tog poduzeća nemam nikakvih sredstava na računu, niti nikakvih nekretnina ili pokretnina.

Sada sam zaposlen u drugoj firmi a privatni račun mi je i dalje blokiran te imam otvoren zaštićeni račun u FINI.

S obzirom da je iznos na toj zadužnici poprilično veliki ,te će ga kroz 1/3 moje plaće biti nemoguće podmiriti, zanima me da li postoji neki vremenski rok za naplatu te zadužnice? Osim toga da li vjerovnik može zadužnicu ''povući'' pa opet nakon nekog vremena ''pustiti'' ?

hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija