Jump to content

Problemi sa odvjetnikom


nickname

Preporučene objave

Naime,pokrenuo sam dvije odvojene parnice, gdje sam prvu realizirao te mi je isplačen tuženi iznos preko odvjetnikovog računa. Pregledom u FINI, utvrdio sam da se iznos koji je odvjetnik uplatio na moj račun, i dosuđeni iznos ne poklapaju, a na moje inzistiranje odvjetnik mi je izdao račun gdje je i meni zaračunao troškove za prvu tužbu i to: odsustvo iz ureda 6 sati-1500 kn, pribavnu klauzulu -250 kn, dopis Poreznoj upravi-250 kn, Zahtjev za izravnu naplatu-500 kn, kamata na trošak-1196,00 kn, te putni trošak-420 kn. Iz te presude od kompletnog novčanog iznosa odvjetniku je po presudi dosuđeno oko 14000 kn. Druga presuda nije išla na ovrhu iz razloga što je tvrtka otišla u stečaj, te je ovrha vraćena, a na osnovu te druge presude gdje se ja nisam naplatio odvjetnik je iz isplačene prve presude naplatio trošak druge presude i to: dolazak na ročište 750 kn, odsustvo iz ureda-2 sata-500 kuna, podnesak-750 kn, pribava klauzule-250 kn, prijedlog na ovrhu-750 kn te kamatau na trošak-259 kn. Zatim je dolje naveo i putni trošak te poštarinu u iznosu od 190 kn. Neznam što da radim, dali da mu se obratim pismeno da mi obrazloži sve navedeno, jer od 10 puta koliko sam išao kod njega, primio je neljubazno tako samo što me nije izbacio iz ureda, ili da sve prijavim Odvjetničkoj komori. Što da radim? Molio bih da mi se na pp javi osoba koja mi je voljan pomoći sa savjetom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosuđen je trošak od 13900,00 kuna, od kojih je unutra i mojih 2650,00 kuna koje sam dao odvjetniku za vještačenje, tako da je njegovih oko 11350,00 kuna. A račun za taj postupak je meni dao u ukupnom iznosu od 16395,00 kuna sa PDV-om, te drugi račun za postupak koji sam također dobio ali nije naplačen zbog toga što je tvrtka otišla u stečaj, te je prijedlog za ovrhu vraćen, i to na iznos od 5249,00 kn sa PDV-om, a koji si je naplatio od prvog postupka koji je ovrhom FINE naplačen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija