Jump to content

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju - sporan članak


dburek

Preporučene objave

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju - sporan članak

Molio bih odgovor na pitanje vezano uz članak Ugovora o dosmrtnom uzdržavanju:

u čl. 1. navodi se nekretnina - KUĆA koja se daje u vlasništvo uzdržavateljici, a u čl. 3. se navodi da se ostavljaju i sve pokretnine koje se nalazeu PREDMETNOM STANU. Kako se u članku 1. navodi da je nekretnina i KUĆA, a ne spominje se stan (kuća se sastoji iz stana u prizemlju i stolarske radionice u suterenu) smatram da bi pokretnine koje nisu prcizirane i nalaze se u suterenu bile predmet ostavine tj. nasljeđivanja.???

Molio bih samo stručne odgovore.

Hitno, uskoro je ostavinsko ročište.

 

Unaprijed zahvalan na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju - sporan članak

Molio bih odgovor na pitanje vezano uz članak Ugovora o dosmrtnom uzdržavanju:

u čl. 1. navodi se nekretnina - KUĆA koja se daje u vlasništvo uzdržavateljici, a u čl. 3. se navodi da se ostavljaju i sve pokretnine koje se nalazeu PREDMETNOM STANU. Kako se u članku 1. navodi da je nekretnina i KUĆA, a ne spominje se stan (kuća se sastoji iz stana u prizemlju i stolarske radionice u suterenu) smatram da bi pokretnine koje nisu prcizirane i nalaze se u suterenu bile predmet ostavine tj. nasljeđivanja.???

Molio bih samo stručne odgovore.

Hitno, uskoro je ostavinsko ročište.

 

Unaprijed zahvalan na odgovorima!

Tražiš stručne odgovore. Nisam stručnjak ali ipak osoba koja ti je radila ugovor o dosmrtnom uzdržavanju po mom mišljenju bilo je potrebno upisati KUĆA koja se nalazi upisana u gruntovnici pod br..... katastarske općine... broja itd. i čl.3 POKRETNINE koje se nalaze u PREDMETNOM STANU.

Meni je javni bilježnik sklapao ugovor o dosmrtnom uzdržavanju kojom prilikom smo pedantno naveli u ugovoru brojeve čestica, pokretnine... npr. stolac komada 6 drvena....komoda drvena masivna, tv, krevet itd.

Nadalje provjeri ako KUĆA i PREDMETNI STAN ima isti br. čestice, a smatram da ima, ne bi smjelo biti problema,a stolarska radionica u suterenu ima možda isti broj čestice.

 

Mišljenja sam da ugovor nije dobro preciziran.

Znanja radi javni bilježnik mi je napravio ugovor i za 15 dana je bilo sudsko Rješenje o vlasništvu u rukama ovjereno i upisano u gruntovnici. Imao sam 2 svjedoka koja nisu u rodbinskoj vezi sa nikim od davatelja i primatelja uzdržavanja.

Savjet : pročitaj Zakon o nasljeđivanju. Dosmrtno i doživotno uzdržavanje.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija