Jump to content

Oslobođenje od poreza na kupnju stana?


Tranja

Preporučene objave

Kupila sam stan. To je jedina nekretnina koja glasi na mene. Živim u stanu koji je na moje kćeri (pola/pola), a dobile su ga još kao maloljetnice prije 20 god,darovnim ugovorom od moje mame tj njihove bake.

Pitanje je: Da li bih mogla biti oslobođena plaćenja poreza na kupnju stana, jer mi je to jedina nekretnina, iako nije prva. Naime 1992 je moj pokojni suprug otkupio stanarsko pravo svog stana, ali na moje ime. Stan smo 1993 prodali i od onda ja nemam ništa. Može li ovo sada proći kao "rješavanje stambenog pitanja" (što i je) uz oslobađanje plaćanja poreza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

temeljem kupoprodajnog ugovora prijavi prebivalište na kupljenoj nekretnini .

podnesi poreznu prijavu i priloži potvrdu o prijavi prebivališta na kupljenoj nekretnini

u poreznoj prijavi ispuni i rubriku za poreznu povlastici.

APP

nemaš drugu nekretninu?

nisi koristila poreznu povlasticu?

 

Zakon o porezu na promet nekretnina

(Redakcijski pročišćeni tekst, 'Narodne novine', br. 69/97, 153/02, 22/11)

 

1.a Porezna oslobođenja za kupnju prve nekretnine kojom građanin rješava vlastito stambeno pitanje

3. da površina nekretnine, ovisno o broju članova uže obitelji građanina, ne prelazi površinu kako slijedi:

 

– za 1 osobu do 50 m2 građevine

4. da građanin te članovi njegove uže obitelji nemaju, u tuzemstvu ili inozemstvu, u vlasništvu, suvlasništvu ili zajedničkom vlasništvu

(5) Članovima uže obitelji, u smislu ovoga Zakona, smatraju se bračni drug i djeca.

 

problem bi mogao biti što djeca imaju nekretninu a članovi su tvoje uže obitelji.

promjenom prebivališta na kupljenu nekretninu možda u poreznoj ne povežu činjenice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija