Jump to content

Ostav. raspr.-nasljedstvo i dugovi


Ivan365

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas za pomoć. Nakon smrti otac je iza sebe ostavio obiteljsku kuću u kojoj smo živjeli otac, moja obitelj i ja, ali je iza sebe ostavio i kredit mj. rata oko 2600 kn te još neke dugove.

Kuću sam ja obnavljao bez ičije pomoći, te sam i oca posljednjih par godina uzdržavao.

Pogreb smo platili supruga i ja.

Nakon smrti pola kuće zahtijevaju sestra i zet, što pretpostavljam da je njihovo zakonsko pravo ali ne i moralno, te istu žele prodati. Ja na prodaju ne pristajem, a oni na sebe ne žele preuzeti dio mjesečnih obveza koje su ostale iza oca, naravno u iznosu koji odgovara udjelu u nekretnini na koji pristanu.

Molim Vas za savjet, ukoliko pristanu prihvatiti i manji udio u kući, kako ih se može natjerati da plaćaju svoj dio mj. obveza.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto sa ocem niste sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju.

tada nebi bili nasljednik i nebi odgovarali za dugove. (osim za kreit ako je hipoteka upisana u vlasnički list kuće)

svi njasljednici su odgovorni za navedene dugove ostavitelja.

ako platite dio tuđeg duga (vjerovnikodvas traži plaćanje) imate pravo tražiti povrat djelauplaćenih sredstava (od drugih nasljednika) uvečan za zakonske kamate.

 

saocem ste trebali napraviti ugovor o ulaganjuu kuću (ili dogovor u nazočnosti svjedoka)

i ako imate račune (ili svjedoke) za uloženo od sunasljednika tražit povrat djela ulaganja ili veči dio nekretnine (na ostavinskoj).

ulaganje bi bilo korisno dokazati zbog nasljeđivanja duga.

ako za uzdržavanje oca imaš dokaze od sunasljednika traži povrat uloženoga novca.

djeca su se dužna brinuti o nemoćnim roditeljima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija