Jump to content

Savjet u svezi presude Upravnog suda


Forrester

Preporučene objave

Moram početi od početka. PS HZMO-a mi je odbila zahtjev za fotokopiranje mišljenja i nalaza ovlaštenog vještaka i ocjenu Povjerenstva za reviziju MOMBS-a. Kontaktirao sam Višeg koordinatora region. ureda HZMO-a mail-om koji mi je odgovorio da to nisu vijećanja kolegijalnih tijela na što se oni u PS HZMO pozivaju i da sam ja potpuno u pravu. Te preslike su mi bile nužne da pomoću njih pokrenem upravni spor po drugom pitanju protiv HZMO-a i s njima bi smatram moja tužba bila usvojena.

17.6.2014. šaljem tužbu (nakon što je i Središnja služba HZMO odbila žalbu) Upravnom sudu protiv rješenja o neizdavanju dozvole za umnožavanjem akata iz mog predmeta, koji se tiču mog zdravlja i invalidskih prava. Zatim 11.7.2014. sam morao podnijeti drugu tužbu (po onom drugom pitanju - omjer rat-mir u inv. mirovini) protiv HZMO-a, jer mi je isticao rok od 30 dana.

Što se zatim dešava; sud me poziva na ročište za ovu drugu tužbu koju sam poslao gotovo mjesec dana kasnije. Znači, očigledno sam oštećen. Da je bila rasprava za prvu tužbu, te da je ona usvojena i slijedom toga da sam dobio preslike traženih akata smatram da bih onda dobio ovu drugu meni važniju parnicu!

Ispričavam se na duljini posta i molim Moderatora da je ne prebaci na prava branitelja jer tamo nema pravnih stručnjaka kao na ovom podforumu!

Što mi je činiti : zaštita zakonitosti kod Vrhovnog suda ili tužba Ustavnom sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravni sud radi kako hoće i tu ništa nemožeš.

trebao si angažirati odvjetnika.

 

ZUP

Obavješćivanje o uvjetima ostvarivanja i zaštite prava

Članak 155.

(1) Javnopravno tijelo dužno je obavijestiti zainteresiranu osobu na njezin zahtjev o uvjetima, načinu i postupku ostvarivanja ili zaštite njezinog prava ili pravnog interesa u određenoj upravnoj stvari.

(2) Na zahtjev zainteresirane osobe javnopravno tijelo dužno je u roku od 15 dana od podnošenja zahtjeva izdati obavijest u pisanom obliku.

 

Zaštita od drugih oblika postupanja javnopravnih tijela

Članak 156.

Osoba koja smatra da joj je drugim postupanjem javnopravnog tijela iz područja upravnog prava, o kojem se ne donosi rješenje, povrijeđeno pravo, obveza ili pravni interes, može izjaviti prigovor sve dok takvo postupanje traje ili traju njegove posljedice.

 

prigovor se šalje čelniku upravnog tijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravni sud radi kako hoće i tu ništa nemožeš.

trebao si angažirati odvjetnika.

 

ZUP

Obavješćivanje o uvjetima ostvarivanja i zaštite prava

Članak 155.

(1) Javnopravno tijelo dužno je obavijestiti zainteresiranu osobu na njezin zahtjev o uvjetima, načinu i postupku ostvarivanja ili zaštite njezinog prava ili pravnog interesa u određenoj upravnoj stvari.

(2) Na zahtjev zainteresirane osobe javnopravno tijelo dužno je u roku od 15 dana od podnošenja zahtjeva izdati obavijest u pisanom obliku.

 

Zaštita od drugih oblika postupanja javnopravnih tijela

Članak 156.

Osoba koja smatra da joj je drugim postupanjem javnopravnog tijela iz područja upravnog prava, o kojem se ne donosi rješenje, povrijeđeno pravo, obveza ili pravni interes, može izjaviti prigovor sve dok takvo postupanje traje ili traju njegove posljedice.

 

prigovor se šalje čelniku upravnog tijela.

 

Da li je i Upravni sud javnopravno tijelo, ili si u konkretnom slučaju mislio samo na HZMO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija