Jump to content

Rastavljanje brata od sestre u postupku razvoda


think pink

Preporučene objave

Nakon nasilja od strane supruga nadamnom i dvoje malodobne djece(13 i 10 mjeseci i 15 godina) , prekršajni sud mu je odredio uvjetnu zatvorsku kaznu i obavezan psihosocijalni tretman. Isti dan sam odvela djecu u moje majke( i bili smo s njom u kućanstvu mjesec dana). Uzela sam odvjetnika i tražim skrbništvo nad djecom, alimentaciju ( ja sam nezaposlena a suprug u mirovini PTSP) , i diobu nekretnine.Budući da mi je bilo prekomplicirano djeci organizirati život, jer su sve njihove stvari u zajedničkoj kući ( prizemnica s jednim stanom), zimska odjeća, stvari za školu, treninge... nakon mjesec dana sam se s djecom vratila u tu kuću i obavjestila centar. Sad smo pod istim krovom, i po savjetu centra u prvi mjesec imamo razgovor u obiteljskom savjetovalištu . Za mene tu nema dileme, želi razvod, godinama me financijski maltretira, zanemaruje i djecu i mene , ne sudjeluje u nikakvim segmentima obiteljskog života, na bilo kakvo suprostavljanje takvom načinu života reagira agresivno.. Sinoć je sinu rekao da će fizički pregraditi stan (iako ga ja želim prodati i podijeliti novce)i uzeti jedno od djece, ali bi to funkcioniralo po principu: možeš kad hoćeš ući u majčin stan, ali će jedno živjeti sa mnom . Djeca su se jako uznemirila zbog toga, jer su se vezala uz mene i jedno uz drugo, dok je on noćario po kafićima i kladionicama. Trenutno nas uništava tako da je od dnevnog boravka napravio neuredno skladište svojih stvari, veša , čarapa , listova iz kladionice... Kći ( 15 ) je očajna jer se srami dovesti prijateljice u takav stan , a sad je još opterećena mišlju o mogućem razdvajanju od brata. Zanima me kave su šanse da sud podjeli djecu između supružnika u ovakvom primjeru. (Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija