Jump to content

Tele 2 ovršni postupak ili prijedlog za ovršni postupak


matjaffzg

Preporučene objave

Zovem danas TELE 2 da pitam koliko mi iznosi ukupno dugovanje. Vele, ne to je kod našeg zastupnika Sučića.Zovem odvjetničko društvo Sučić oni vele zajedno sa odvjetničkim troškovima dug sada iznosi 1800 kuna (dugovanje prema tele 2 bilo je 800kn). Znam da vrlo vjerojatno moram platit cjelokupan dug,ali postoji li mogućnost ulaganje žalbe na nešto već i mogu li uopće išta postići s uloženom žalbom. Moram napomenuti da još nikakvu obavijest nisam dobio već sam od Sučićevih saznao da je kod bilježnika trenutno prijedlog za ovrhu. Mogu li možda odmah platiti samo dugovanje prema tele 2 ili pak dio odvjetničkih potrživanja,hoće li se tada cifra umanjiti. Uglavnom, više revolucije u mene nego u Čegevare...

 

"Što mogu znati, čemu se smijem nadati, što mi je činiti, što je čovjek" :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platite dug (glavnicu) sa zateznom kamatom. Kad dođe ovrha, pošaljite žalbu (ne prigovor) javnom bilježniku - na troškove. Sud bi trebao odrediti troškove pravednije od onih koje navode/uzimaju JB i odvjetnik, i to bez pozivanja stranaka.

 

Ovo je po meni najbolji recept za plaćanje - probao sam na druge načine, no od druge strane je rijetko ili teško dobiti samo opravdane cifre za troškove...

 

 

Edit: Možda navedeno nije prava kombinacija. Zapravo se mora slati prigovor, jer se osporava i dug (tnx, bovu), a ne samo trošak. Ako plaćate, precizno navedite što plaćate (inače si prvo uzimaju za trošak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako dug prema tele2 nije u zastari smatram da bi bili poželjno platiti dug (ako imaš račune) prije pokretanja ovrhe. potvrde o plaćenom dugu uplatnice (kopije) trebalo bi poslati operateru(preporučeno sa povratnicom).

kad stigne rješenje za ovrhu u žalbenom roku osporavati dug u cijelosti s obrazloženjem da je dug plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako dug prema tele2 nije u zastari smatram da bi bili poželjno platiti dug (ako imaš račune) prije pokretanja ovrhe. potvrde o plaćenom dugu uplatnice (kopije) trebalo bi poslati operateru(preporučeno sa povratnicom).

kad stigne rješenje za ovrhu u žalbenom roku osporavati dug u cijelosti s obrazloženjem da je dug plaćen.

 

 

Hvala najljepša na oba savjeta. Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija