Jump to content

Posudba novca bez ugovora uz podignuti kredit


perestrojka

Preporučene objave

Prijateljici sam početkom 2012 posudila veći iznos za koji sam digla kredit koji otplaćujem od tada. Novac je bio za otkup stana u vlasništvu njenog muža koji je kasnije prodan a novac umjesto povrata meni je uložen u drugi stan u čijem je vlasništvu ponovo njezin suprug (nevjenčani).

Dogovor je bio da vraća rate kredite koje mi svakog mjeseca dolaze.

Novac je predan u gotovini bez potvrde o pozajmici ili primitku, novac ne vraća, niti jednu ratu nije vratila a čini se da nema ni namjeru.

 

 

Imam li s obzirom na okolnosti temelja za tužbu i pokušaj povrata novca odnosno da li nepostojanje pisanog traga o primopredaji novca i uvjeta vraćanja predstavlja nepremostivu okolnost za utemeljenu tužbu? Naravno postoji u banci registrirano podizanje iznosa u jednom danu te postoje svjedoci koji znaju što se događalo i koja je situacija.

 

 

Da li je naknadno (retrogradno) potpisivanje ugovora pozajmici pomoglo odnosno ostvario pravo na naplatu pravnim sredstvima?

Da li se u slučaju pravomoćne presude i nepostojanja imovine tuženice naplata potraživanja može ostvariti terećenjem imovine supruga (nevjenčanoga)?

 

 

Unaprijed hvala na savjetu.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što si ti dobra prijateljica. pokloniš iznos sa kojim je kupila stan.

i ja bi volio imati takvu prijateljicu.

zašto novac nisi uplatila na tekuči račun s naznakom zajam.

 

pokušaj "prijteljici " poslati dopis (preporučeno i sa povratnicom . što čuvaš uz kopiju dopisa) o vračanju-plaćanju rata kredita koji si digla da bi joj pozajmila novac. (smisli kako ćeš je nadmudriti da prizna dug).

dali je prijateljica barem jamac za kredit ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru.

 

Nažalost da, pomogla sam da otkupi stan (dio iznosa je bio u pitanju) jer u tom trenutku, da se sad ne zapetljavam, otkup tog stana i prodaja, je trebao biti rješenje za njihovu situaciju a ja trebala dobiti novac natrag.

 

Mislim da bi mogla i sama potpisati dugovanje bez pokušaja nadmudrivanja (iako sam možda ponovo optimist) ali to mi ne vrijedi puno s obzirom da ništa što je vrijednost u njenoj obitelji ne glasi na nju. Ukoliko dobijem potpisani ugovor o zajmu i pokušam doći do svog novca pravnim putem, postoji li ikakva mogućnost da se u slučaju dokazivanja dugovanja naplatim ovrhom na nekretninu od nevjenčanog partnera?

 

Dakle prvi korak bi bio pokušaj potpisivanje ugovora o zajmu i potom upozorenje da se zajam ne vraća. A da li se ugovor može sastaviti retrogradno odnosno da stavimo u ugovor stvarni datum prije 3 godine? Pitam zbog zastare koja je ako sam dobro shvatio za 3 godine.

 

 

 

 

što si ti dobra prijateljica. pokloniš iznos sa kojim je kupila stan.

i ja bi volio imati takvu prijateljicu.

zašto novac nisi uplatila na tekuči račun s naznakom zajam.

 

pokušaj "prijteljici " poslati dopis (preporučeno i sa povratnicom . što čuvaš uz kopiju dopisa) o vračanju-plaćanju rata kredita koji si digla da bi joj pozajmila novac. (smisli kako ćeš je nadmudriti da prizna dug).

dali je prijateljica barem jamac za kredit ?

 

Ažurirano

 

Nije jamac za kredit :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija