Jump to content

Prometna. Poziv za sud.


anonimno

Preporučene objave

Prouzročio sam prometnu u prvom mjesecu (kriv, bez alkhola, samo materijalna šteta).

 

Došao mi je poziv za "pripremno ročište" za prekršajni sud u kojem stoji:

 

Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka

 

A) Protiv mene - s opisom prometne nezgode u kojoj sam skretao iz desne u lijevu prometnu traku bez da sam prethodno pogledao mrtvi kut...

B) Čime sam počinio prekršaj opisan u čl. 43 st. 1 i 2 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjivo po čl. 43 st. 3; a u svezi čl. 294 stav 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

C) Stoga se predlaže:

1. Da se protiv mene izda prekršajni nalog - pokrene prekršajni postupak

2. da me se proglasi krivim i kazni po zakonu

3. da se otpravkom riješenja o prekršaju podnositelj prijave obavjesti o ishodu prekršajnog postupka.

 

E sad me zanima šta bi sve ovo značilo, jer stvarno nikad prije nisan imao posla sa sudom?

Kolika bi mogla biti kazna - bar okvirno kakve se dobiju u ovakvim slučajevima?

Postoji li način da se eventualno visoka novčana kazna umanji nekom žalbom ili bar zamjeni za dobrotvorni rad, pošto sam student?

Ima li još nešto što bi bilo dobro znati, kako se ponašati i sl??

 

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad me zanima šta bi sve ovo značilo

 

sve to ti stoji u svakom zahtjevu za pokretanje prek postupka, a konkretno u tvom prijeti kazna od min. 1000kn.

 

ovisno o tovojoj obrani (priznanju, kajanju, obecanju da ces biti pazljiviji, isticanju mat. situacije) i prijasnjoj (ne)kaznjavanosti sudac moze od ovih tisucu ici na nize sve do obicne opomene, ali i na vise, pa sam odluci kako ces se postaviti...

 

kaznu bi za rad mogao zamijeniti tak ako ti ju sud ublazi do 500 kn ili manje, a sto opet ovisi o ovome gore recenom.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija