Jump to content

neregistrirani automobil


markun

Preporučene objave

ljubazno molim za savjet. uhvaćen sam sa neregistriranim vozilom, a kojeg sam trebao registrirati prije pola godine. kazna 2000 kn. Dobio sam savjet se pozvati na sudu u pisanoj obrani na vrijeme počinjenja djela, pa Vas svih molim da li je to točno ili suvišno.

 

Vlasnik vozila koji ne produži važenje prometne dozvole (registraciju vozila) dužan je u roku 15 dana od dana proteka važenja prometne dozvole vozilo odjaviti.

 

Sukladno čl. 16 PZ da je prekršaj počinjen kad je počinitelj radio ili bio dužan raditi, neovisno kad je nastupila posljedica . Ako sam to trebao raditi tj. odjaviti vozilo u roku od 15 dana od važenja dozvole a posljedica je nastupila tek nakon pola godine (dakle kad su me zaustavili). Ima li ovaj savjet pravnu opravdanost?

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubazno molim za savjet. uhvaćen sam sa neregistriranim vozilom, a kojeg sam trebao registrirati prije pola godine. kazna 2000 kn. Dobio sam savjet se pozvati na sudu u pisanoj obrani na vrijeme počinjenja djela, pa Vas svih molim da li je to točno ili suvišno.

 

Vlasnik vozila koji ne produži važenje prometne dozvole (registraciju vozila) dužan je u roku 15 dana od dana proteka važenja prometne dozvole vozilo odjaviti.

 

Sukladno čl. 16 PZ da je prekršaj počinjen kad je počinitelj radio ili bio dužan raditi, neovisno kad je nastupila posljedica . Ako sam to trebao raditi tj. odjaviti vozilo u roku od 15 dana od važenja dozvole a posljedica je nastupila tek nakon pola godine (dakle kad su me zaustavili). Ima li ovaj savjet pravnu opravdanost?

puno hvala

 

Ovdje se ne radi o materijalnom prekršaju(posljedicnom), vec formalnom nije bitno nema posljedice,. Ovaj savjet nema pravnu opravdanost.

 

Ažurirano

 

ljubazno molim za savjet. uhvaćen sam sa neregistriranim vozilom, a kojeg sam trebao registrirati prije pola godine. kazna 2000 kn. Dobio sam savjet se pozvati na sudu u pisanoj obrani na vrijeme počinjenja djela, pa Vas svih molim da li je to točno ili suvišno.

 

Vlasnik vozila koji ne produži važenje prometne dozvole (registraciju vozila) dužan je u roku 15 dana od dana proteka važenja prometne dozvole vozilo odjaviti.

 

Sukladno čl. 16 PZ da je prekršaj počinjen kad je počinitelj radio ili bio dužan raditi, neovisno kad je nastupila posljedica . Ako sam to trebao raditi tj. odjaviti vozilo u roku od 15 dana od važenja dozvole a posljedica je nastupila tek nakon pola godine (dakle kad su me zaustavili). Ima li ovaj savjet pravnu opravdanost?

puno hvala

 

Ovdje se ne radi o materijalnom prekršaju(posljedicnom), vec formalnom nije bitno nema posljedice,. Ovaj savjet nema pravnu opravdanost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I onome koji ti je to savjetovao lijepo reci da ne priča gluposti.

 

Takav prigovor bi ispao sasvim besmislen, jer je tu situacija sasvim jasna - vozio si, a auto je bio neregistriran. Nema jednostavnije od toga. Prigovor bi ti se trebao temeljiti na priznanju, kajanju i molbi za smanjenje kazne zbog - npr. mala primanja (ili bez primanja), pa nisi mogao registrirati na vrijeme, a auto ti je bio neophodan radi nečega. Neka normalna životna priča i to je to. Kriv jesi i tu nema sumnje, ali jedino tako možeš očekivati neko smanjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija