Jump to content

izvlaštenje iz vlasništva kuce


avrl

Preporučene objave

suvlasnici imaju obvazo održavati kuću u funcionalnom stanju.

možešna kući izvesti nužno održavanje (bez poboljšica) da bi zaustavio propadanje kuće. čuvaj račune. napravi elaborat za obnovu kuće.

od suvlasnika tražiti povrat uloženoga.

ako neće izvršiti vračanje uloženih sredstava(prema svom suvlasništvu) tužbom traži povrat ulaganja.

u vlasnički list upiši spor i nakon pravomoćnosti sudske odluke pokreni ovrhu na suvlasničkom djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasnici imaju obvazo održavati kuću u funcionalnom stanju.

možešna kući izvesti nužno održavanje (bez poboljšica) da bi zaustavio propadanje kuće. čuvaj račune. napravi elaborat za obnovu kuće.

od suvlasnika tražiti povrat uloženoga.

ako neće izvršiti vračanje uloženih sredstava(prema svom suvlasništvu) tužbom traži povrat ulaganja.

u vlasnički list upiši spor i nakon pravomoćnosti sudske odluke pokreni ovrhu na suvlasničkom djelu.

 

 

razumijem,ali opet ostaje ono,kuca je rusevna,mogu poslikat da vidite stvarno stanje,ali znaci,krov je srusen,drveni pod zajedno s gredama je istrulio i urusio se,stolarija odavno otpala,zidovi se ljuste i pocinju se rusiti,i kuca je sama po sebi opasnost jer je usred sela i prijetnja je susjedima i prolaznicima,djeci,bilo kome koji prolazi onuda kad nesto pocne padat s nje...i sad sam u situaciji da rođakinja ne zeli sudjelovat u obnovi kuce,a kad bih je ja SAM renovirao,potrosio desetke tisuca kuna,mozda i stotinu tisuca kuna,jer kuca je stvarno u rasulu i stvarno treba ulozit u nju,da bude funkcionalna,i kad sve to napravim,potrosim sve u nju,onda da se ta ista rođakinja sjeti pitat svoj dio,kad je sve gotovo,a unaprijed je odbila sudjelovat u obnovi...

postoji koji nacin da ona pod prisilom to mora meni prodati,po nekoj razumnoj cjeni,a ne za 120.000 tisuca eura koliko trazi,a zapravo cijelo to selo sa 5 kuca ne vrijeti toliko...nadam se da me razumijete,ono sto mislim rec i koji je moj problem.... HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija