Jump to content

Ovrha vlasnika d.o.o. kao privatne osobe


čiber

Preporučene objave

Poštovani fakincina,

mislim da je moje pitanje bilo krivo postavljeno pa ću pokušati objasniti:

-imam pravomoćnu i ovršnu presudu ŽS kojom mi se treba vratiti dug kojeg je učinio d.O.o i to:

1-d.O.o. (vlasnik nekretnina trostruko vrednije od ukupnog duga),

2-vlasnik d.O.o. koji je pristupio dugu (piše u obrazloženju presude ali ne i u izreci),

3-direktor d.O.o. koji je pristupio dugu (piše u obrazloženju presude ali ne i u izreci).

Budući je vlasnikova jedina imovina upravo taj d.O.o i druge imovine i prihoda nema, interesira me dali se može ovršiti d.O.o. kao IMOVINA dužnika.

Direktor (sada bivši, jer je vlasnik sada i direktor) nema imovine i prihoda.

Inače osnivač (vlasnik i direktor) je d.O.o. 2014. zatvorio račune i d.O.o. stavio u mirovanje.

Zahvalan sam na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro razumio imate pravomoćnu presudu protiv d.O.o.? Onda ne vidim gdje ja problem da se ne naplatiti iz nekretnine koja je vlasništvo d.O.o. Pretpostavljam da ste se pokušali naplatiti iz novčanih sredstava poduzeća ali niste uspjeli. Sada trebate promjeniti sredstvo ovrhe na pokretnine i nekretnine.

U ovom slučaju nije bitan vlasnik poduzeća koje stalno spominjete jer on nije dužnik već njegov d.O.o. koji ima imovinu iz koje se možete naplatiti ako predmetna nekretnina nije već opterećena kreditima ili zabilježbama. To možete provjeriti preko e-gruntovnog izvatka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da imam presudu protiv d.O.o. ali kao 2. i 3. presuđeni su vlasnik i tadašnji direktor.

Na OS se vodi ovrha protiv d.O.o. na cjelokupni dug ali se njihov odvjetnik žalio, tražeći da se dug podjeli na sve presuđene tj na po 1/3, jer 2. i 3. presuđeni nemaju nikakvih prihoda i imovine. Moj odvjetnik mi je najavio da će sud vjerojatno u konačnici podijeliti dug na sve presuđene jer NEMA U IZRECI PRESUDE DA SU SOLIDARNO ODGOVORNI. Budući nema te riječi i bez obzira što je u obrazloženju piše da su PRISTUPILI DUGU moj odvjetnik kaže da su male šanse. Mi smo poslali odgovor na žalbu i sada čekam...

Zato pitam dali je moguće provesti ovrhu nad d.O.o. kao IMOVINOM ili VLASNIŠTVOM drugo presuđenog jer ne vidim kako se drugačije namiriti ako sud donese odluku kako mi je moj odvjetnik najavio.

Hvala Vam na pomoći i trudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko ste Vi fizička ili pravna osoba? Jer vidim da se postupak vodi na Općinskom sudu.

Koliko vidim presuda još nije ni pravomoćna. Dosta je nejasno sve što ste napisali. Zašto su odgovorni direktor i vlasnik poduzeća? Da li im je dokazano tj. presuđeno kazneno djelo u gospodarskom poslovanju kao odgovornih osoba?

Da li je sklopljen ugovor o pristupu dugu? Jako puno je tu napisanih nejasnoća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se zbog nejasnoća ali nisam pravnik pa moja pitanja i objašnjenja mogu biti nejasna, ali da pojasnim:

- ja sam privatna osoba,

- presuda drugostupanjskog suda ŽS, je pravomoćna i ovršna,

- na Općinskom sudu se vodi postupak ovrhe nad d.O.o.,

- direktor i vlasnik d.O.o. su jednom izjavom, ovjerenom kod JB, pristupili dugu (prema obrazloženju presude Općinskog suda),

- nije presuđeno kazneno djelo, iako je nakon svega potpuno jasno, da je cilj vlasnika i direktora d.O.o. bio da me prevare.

 

Dakle, da se vratim na početak, molio bih ako mi možete odgovoriti dali je moguća ovrha nad d.O.o. kao IMOVINOM njenog osnivača ili vlasnika budući druge imovine nema?

 

Ispričavam se još jednom na mogućim nejasnoćama i zahvaljujem na trudu i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koja je presuda pravomoćna? Tko je dužnik u toj presudi? Ako su direktor i vlasnik pristupili ugovorno dugu znači da su preuzeli obavezu isplate duga (ne znam što piše u ugovoru to Vi znate).

Kada budete imali pravomoćnu presudu protiv d.O.o. moći ćete ovršiti i imovinu. Ne znam zašto spominjete stalno imovinu osnivača ako je d.O.o. vlasnik te imovine i to Vam je jedino bitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija