Jump to content

Tko je osoba kojoj je vozilo povjereno?


Ivo75

Preporučene objave

Pozdrav,

 

ne mogu nigdje pronaći definiciju osobe kojoj je vozilo povjereno, a zanima me slijedeće: sin je nepropisno parkirao, policija ga je zatekla kod vozila i nakon kraćeg objašnjavnja pustila bez kazne ili upozorenja(pismenog) već samo kao neka pazi i ne radi to više.

 

Za nekih 10 dana dolazi na njegovo ime, iako sam ja vlasnik vozila, zahtjev za davanje podataka o vozaču koji je počinio prekršaj. Glupost jer to već znaju kad šalju na njegovo ime , a ne na ime vlasnika vozila. Naravno uz uplatnicu za 50% popusta na plaćanje. Očigledno su se dečki predomislili.

 

Sad me zanima mora li on dati te podatke i smatra li se on osobom kojoj je vozilo povjereno i zašto? Ili ih moraju tražiti od mene kao vlasnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu slali tebi jer im se on legitimirao kao osoba kojoj je vozilo povjereno, pa šalju njemu za podatke.

 

Iako je ovo teoretski ispravno, nisam još čuo da se tako radi u praksi (radi papirnatog slijeda), nego uvijek ide upit prvo vlasniku, a ako se on izjasni da je vozilo povjerio nekome, onda upit ide tome drugome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takvo kašnjenje najčešće nije bitno jer se obično izlazi ljudima u susret.

 

Stvarno ne znam kako su to slali, jer ako su utvrdili da je on osoba kojoj je vozilo povjereno, imali su ga tamo i mogli su ga pitati, a ako to nisu utvrdili, onda su trebali ptvo pitati vlasnika.

 

Ne mogu ti tu ništa predvidjeti, a kako si poslao podatke, dobit ćeš nešto dalje, pa kad dođe, javi. Onda ćemo biti pametniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo mene,došao prekršajni nalog na sina jer smo i rekli da je on vozio. Naravno sad piše da su utvrdili prekršaj neposrednim opažanjem i obavljenim nadzorom.

Uglavnom klasika, čl. 12 st.4, 500 kn.

Ide žalba pa tražimo opomenu.

 

Imam jedno pitanje ne vezano uz ovo pa ako netko zna. Zabrana upravljanja vozilom počinje teći nakon obavjesti iz policije ili po zaprimanju pravomoćne presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija