Jump to content

Nasljedstvo stan pod kreditom


PerHanson

Preporučene objave

Postovani,

molim vas ako mi znate reci kakve su opcije u mom slucaju: brat i ja cemo na ostavinskoj od oca naslijediti stan. Stan je trenutno pod kreditom, ja zivim u tom stanu i dok je otac bio jos ziv, 2011 god sam digao kredit na sebe, otac je suduznik. Kredit je radi renovacije stana i iznos je 38 000 eura sve skupa. Stan je kompletno renoviran i prije je bio u derutnom stanju.

Moje pitanje je sljedece: kako brat i ja dijelimo sada stan, buduci da sam ja ucestvovao u ovom kreditiranju i doprinjeo povecanju vrijednosti stana?

Koje su sve opcije? Jeli on preuzima otplatu 50% kredita ukoliko nasljedjuje pola stana kao i ja?

Ako ne jeli se postotak njegovog nasljedjenog dijela nekako umanjuje itd?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije smrti ostavitelja-osoba koja je doprinosila povećanju vrijednosti ostavine-ukoliko se ne postigne mirno rješenje s ostalim nasljednicima ima pravo dići tužbu i utvrditi vrijednost svog uloženog rada,no takvu činjenicu mora istaknuti u ostavinskom postupku.Jasno- ta uložena vrijednost ne ulazi u ostavinsku masu.Ona se oduzima od ukupne vrijednosti ostavine te preostala vrijednost ostavine se dijeli na sve nasljednike(vidi čl.75.ZN)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija