Jump to content

drzavni strucni ispit 2015.g.


hhasanov

Preporučene objave

  • 5 mjeseci kasnije...
meni traje ugovor do 10.mj ali kod nas je takva praksa da mi polažemo stručni u roku tih godinu dana. barem su do sad svi na stručnom osposobljavanju tako polagali.

 

aha, tako smo i mi mislili, pa smo zvali telefonski i pitali i onda su nam rekli da polažemo kada završimo, prijavu smo poslali negdje sredinom 6. mjeseca i čekali smo na odg koja 3 tjedna...mislim da nama tako i u ugovoru piše da polažemo kada završimo stručno osposobljavanje te da imamo rok od 6 mj da izađemo na ispit :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas ako mi možete pomoci....05.09. mi je državni ispit/zapisničar ako mi možete dati literaturu i skripte....plese

 

 

Pozdrav Antonela J na ovom linku možeš naći sve što budu ispitivali

 

https://pravosudje.gov.hr/pristup-informacijama-6341/najcesca-pitanja-i-odgovori/informirajte-se/ispiti-iz-nadleznosti-ministarstva/drzavni-strucni-ispit-sluzbenika-pravosudnih-tijela/6216

što se tiče skripti ja sam ih uspjela prikupiti sve, ali nemam nažalost ništa na računalu :/ nego sve imam printano i kopirano, neke od ovih stavki imaš tu na legalisu pa uzmi jedan dan i probaj sve nać, ima skripti dobrih, nađe se, nažalost rado bih ti poslala ali ih nemam u računalu..ja sam to prikupila prije par mjeseci već i lagano čitam i tako to…dok se uhvati vremena, nekih imaš na legalisu ali nekih nažalost ne, i treba si dat vremena i truda i prošvrljat ovdje i na netu…onih skripti kojih nema moraš proć kroz zakone koje sve možeš naći na narodnim novinama…tog ima nažalost jaaako puno i nadam se da budemo nekako uspjele J

a posebni dio bude, kolko sam ja čula i našla po forumu, tipkanje na stranici INTERSTENO, imaš tekst i samo što brže i točnije prepisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Antonela J na ovom linku možeš naći sve što budu ispitivali

 

https://pravosudje.gov.hr/pristup-informacijama-6341/najcesca-pitanja-i-odgovori/informirajte-se/ispiti-iz-nadleznosti-ministarstva/drzavni-strucni-ispit-sluzbenika-pravosudnih-tijela/6216

što se tiče skripti ja sam ih uspjela prikupiti sve, ali nemam nažalost ništa na računalu :/ nego sve imam printano i kopirano, neke od ovih stavki imaš tu na legalisu pa uzmi jedan dan i probaj sve nać, ima skripti dobrih, nađe se, nažalost rado bih ti poslala ali ih nemam u računalu..ja sam to prikupila prije par mjeseci već i lagano čitam i tako to…dok se uhvati vremena, nekih imaš na legalisu ali nekih nažalost ne, i treba si dat vremena i truda i prošvrljat ovdje i na netu…onih skripti kojih nema moraš proć kroz zakone koje sve možeš naći na narodnim novinama…tog ima nažalost jaaako puno i nadam se da budemo nekako uspjele J

a posebni dio bude, kolko sam ja čula i našla po forumu, tipkanje na stranici INTERSTENO, imaš tekst i samo što brže i točnije prepisat.

 

da al iskreno nijemi jasno održavanje strojeva??????pa strojevi ne postoje više????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvala sam Ministarstvo pravosuda i dali su mi literaturu poznavanje uredske tehnike, osnovi pojmovi o vrsti pisaćih strojeva, osnovni pojmovi o mehanizmu pisaćih strojeva, funkcija pojedinih dijelova....

 

 

stvarno?! pa ništa o tome ne piše na ministarstvu pravosuđa gdje je literatura...

 

ima li tog puno? to imaš n računalu možda ili samo skripte?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koja si stručnasprema? i za koji dio posebnog ispita se spremas?

 

SSS,polažem ispit za adm. referenta-sudskog zapisničara

 

imaš li kakve skripte ili svjet neki?

za mjesec dana planiram prijaviti ispit.. koliko se čeka okvirno od kad se pošalje prijava do dana polaganja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

imaš li kakve skripte ili svjet neki?

za mjesec dana planiram prijaviti ispit.. koliko se čeka okvirno od kad se pošalje prijava do dana polaganja?

 

 

imam neke skripte...nemam puno ali mogu mailom poslat...imaš i ovdje na legalisu skripti pa probaj malo prošvrljat paa nađeš :) pogledaj i točno što te budu ispitivali vjerojatno imaš na netu pa da bezvze ne učiš nešto što ti ne treba...

 

čekala sam oko 3 tjdna na odgovor...slali smo prijavu sredinom 6 mjeseca i negdje početkom 7 smo dobili rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

imam neke skripte...nemam puno ali mogu mailom poslat...imaš i ovdje na legalisu skripti pa probaj malo prošvrljat paa nađeš :) pogledaj i točno što te budu ispitivali vjerojatno imaš na netu pa da bezvze ne učiš nešto što ti ne treba...

 

čekala sam oko 3 tjdna na odgovor...slali smo prijavu sredinom 6 mjeseca i negdje početkom 7 smo dobili rješenje

 

Hvala puno na informacijama...skinula sam neka pitanja... evo ti mail pa ako mi mozes molim te poslati materijale po kojima radis..i ako ti nebi bio problem javiti mi nakon ispita kako je bilo balentdora@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koja si stručnasprema? i za koji dio posebnog ispita se spremas?

 

Ažurirano

 

 

Bok...ja uskoro polažem stručni ispit,radim u općini kao administrativni referent,pa ako mi mozes pomoći oko općeg dijela ispita,kako je proslo i što se traži?

 

Bok...SSS sam...a posebni dio polažem iz područja opće uprave i općih poslova...mozes kako pomoci??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok...SSS sam...a posebni dio polažem iz područja opće uprave i općih poslova...mozes kako pomoci??

 

Hej, ja sam polagala opću upravu i opće poslove 10.7.

Za taj dio uči uredbu o uredskom poslovanju, zup, zus, zakon o pečatima, upravne pristojbe.

ja sam na pismenom dijelu imala 3 pitanja

 

1.objasniti klasifikacijsku oznaku i ur broj, prikazati ih na primjeru

2.što je urudžbeni zapisnik

3.kratko objasniti postupak razvođenja

 

Na pismenom koristiš skripte iliti zakone pa nije problem, možeš prepisati od riječi do riječi :)

 

A na usmenom me pitala

 

Dijelove neupravnog akta

Gdje se stavlja i što sadrži zaglavlje akta

Gdje se stavlja i što sadrži natpisna ploča

Kako se poništavaju biljezi

Kako i za što se plačaju upravne pristojbe

Tko kontrolira naplatu pristojbe

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej, ja sam polagala opću upravu i opće poslove 10.7.

Za taj dio uči uredbu o uredskom poslovanju, zup, zus, zakon o pečatima, upravne pristojbe.

ja sam na pismenom dijelu imala 3 pitanja

 

1.objasniti klasifikacijsku oznaku i ur broj, prikazati ih na primjeru

2.što je urudžbeni zapisnik

3.kratko objasniti postupak razvođenja

 

Na pismenom koristiš skripte iliti zakone pa nije problem, možeš prepisati od riječi do riječi :)

 

A na usmenom me pitala

 

Dijelove neupravnog akta

Gdje se stavlja i što sadrži zaglavlje akta

Gdje se stavlja i što sadrži natpisna ploča

Kako se poništavaju biljezi

Kako i za što se plačaju upravne pristojbe

Tko kontrolira naplatu pristojbe

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj :)

 

 

jutro, koliko vremena ti je trebalo da naučiš opći dio puno je toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također tražim pomoć jer kroz 3 tjedna namjeravam prijaviti ispit...koliko vidim puno ih uci sa stranica ministarstva i kazu da je to dovoljno..kada izlazis na ispit?

 

Ažurirano

 

Bok...SSS sam...a posebni dio polažem iz područja opće uprave i općih poslova...mozes kako pomoci??

Također tražim pomoć jer kroz 3 tjedna namjeravam prijaviti ispit...koliko vidim puno ih uci sa stranica ministarstva i kazu da je to dovoljno..kada izlazis na ispit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej, ja sam polagala opću upravu i opće poslove 10.7.

Za taj dio uči uredbu o uredskom poslovanju, zup, zus, zakon o pečatima, upravne pristojbe.

ja sam na pismenom dijelu imala 3 pitanja

 

1.objasniti klasifikacijsku oznaku i ur broj, prikazati ih na primjeru

2.što je urudžbeni zapisnik

3.kratko objasniti postupak razvođenja

 

Na pismenom koristiš skripte iliti zakone pa nije problem, možeš prepisati od riječi do riječi :)

 

A na usmenom me pitala

 

Dijelove neupravnog akta

Gdje se stavlja i što sadrži zaglavlje akta

Gdje se stavlja i što sadrži natpisna ploča

Kako se poništavaju biljezi

Kako i za što se plačaju upravne pristojbe

Tko kontrolira naplatu pristojbe

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj :)

 

Bok, sjecas li se mozda pitanja iz ostalih predmeta?

ako ti nebi bioproblem da napises.. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da saznamo datum ispita, prijavljena sam u 7 mjesec, a u sad 1.9 mi ističe ugovor. Kada da očekujem da bi ispit mogao biti, ovo isčekivanje nije normalno !

 

Dobit ces rjesenje na adresu gdje radis...ja sam cekala oko 3 do 4 tjedna na odgovor iz ministarstva...ali vidim da ako si prijavljena u 7 mj a jos uvijek ne znam reci tamo gdje radis nadredenima da nekog nazovu ili ti sama osobno...nazalost drugacije se ne moze saznat jer se dobije rjesenje kojeg osobno moras potpisat da si primila...nadam se da ces uskoro saznati..sretno! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ces rjesenje na adresu gdje radis...ja sam cekala oko 3 do 4 tjedna na odgovor iz ministarstva...ali vidim da ako si prijavljena u 7 mj a jos uvijek ne znam reci tamo gdje radis nadredenima da nekog nazovu ili ti sama osobno...nazalost drugacije se ne moze saznat jer se dobije rjesenje kojeg osobno moras potpisat da si primila...nadam se da ces uskoro saznati..sretno! :)

 

 

 

Hvala na odgovoru. Ono što ti mogu reći jest da smo danas dobili neke INFO koje opet nisu sigurne. Navodno nam je 3.10... jel netko zna kako ide s refundiranjem troškova puta itd..? Jel plaćamo sami prijevoz i smještaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni je 05.09. sa VŠS za drž.službenika u pravosuđu, ima li netko pitanja ili skriptu dobru i noviju.. hvala..:hvala:

 

 

 

bok ;) nadam se da je ispit uspješno položen :) molim te ako bi bilo moguće da malo kažeš kako je bilo...makar sam ja SSS, a ti VSS možda imaš kakvih savjeta,imam ispit slijedeću subotu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija