Jump to content

UVJETNA i danasnji dogadaj


insenity

Preporučene objave

detalji moji presude:

pocinio kazeneno dijelo protiv zivota i tijela , kazenno dijelo tjelesna ozljeda cl 117 st.2 1 KZ/11

pa se na temelju toga osuduje na kaznu zatvora u trajanju od 6 mjeseci

temeljem cl 56. KZ/11 izrecena kazna zatvora se nece izvrsiti ukoliko okrivljenik u roku od jedne godine ne pocini novo kazneno djelo.

19.velaca 2014

 

danas sam imao na poslu problem zamolio sam dvoje ljudi da ne uulaze u hotelsko naselje u kojem je zabranjen ulaz svima zbog radova..gospoda me pocela vrijedat i okrenila leda i pokusala uci...dosao sam do gospode i uhvatio je za ruku i rekao joj da cu zvat policiju,nakon cega je ona nstavila vrijedat...nakon sta sam zva policiju gospoda i njen muz su osli... dao izjavu policiji gdje nisam naveo da sam je uhvatio za ruku,dok je ona navela da sam je uhvatio za ruku i pocupa.... sad me zanima sta ako sud prihvati njen iskaz da sam je pocupao da li sam prekrsija uvjet ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba vidjeti, kakav će postupak biti pokrenut i hoće li uopće ikakav postupak biti pokrenut. Do onda smo u hipotetskom načinu razmišljanja.

 

Inače, hvatanje za ruku i čupanje nije kazneno djelo. Eventualno može biti prekršaj, a da bi temeljem toga mogla biti opozvana uvjetna osuda, morali biste biti osuđeni na kaznu zatvora, a što se definitivno neće desiti.

 

Tako da, pričekajte poštu, pa ako što dođe, možete se opet javiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci u principu ne trebam se bojati zatvorske kazne jer nisam napravio kazneno dijelo?

 

Ne, jer se opoziv mora ili može napraviti, u pravilu samo ako je počinjeno kazneno djelo unutar roka provjeravanja, pa je onda za njega izrečena određena kazna.

 

Prekršaj dolazi u obzir kao osnova za opoziv uvjetne, isključivo ukoliko ste kažnjeni kaznom zatvora za počinjeni prekršaj, što ovdje neće biti slučaj.

 

U policiji su mi rekla da ce biti pokrenut postupak narusavanja javnog reda i mira

 

Kaznit će vas (najvjerojatnije) novčanom kaznom od par stotina kuna.

 

Inače, pokušajte se što je moguće više isključivati od ovakvih kontakata sa drugima, iako ako se dobro sjećam, budući ste zaštitar, to je malo nezgodno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije RH pravosuđe tako strašno ni rigorozno, što se opoziva uvjetne tiče. Ionako su i izvan granica Lijepe naše, poznati problemi koje imamo u smještajnom kapacitetu naših kaznionica, radi čega smo se naplaćali toliko "kazni" da smo mogli komotno izgraditi par novih "Lepoglava".

 

Tako da nema mjesta panici, ali čuvajte se svakako još ovih par dana nekih ekscesnih situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija