Jump to content

Istovremena ovrha nad plaćom i imovinom


gec55

Preporučene objave

Poštovani,

 

 

zbog duga od oko 14,000 kuna prema jednom poduzeću imam ovrhu na plaću. Dužniku su dosad isplaćene dvije rate, a do kraja mjeseca kad mi plaća sjedne, bit će isplaćena i treća rata. Dakle, redovno se naplaćuje.

 

Međutim, unatoč naplati putem plaće, danas mi je stiglo rješenje o ovrsi i nad cijelom imovinom - nekretninama, budući da pokretnine ne posjedujem.

 

Zanima me ima li ovrhovoditelj pravo istodobno provoditi dvije različite ovrhe, uz ovu nad plaćom sada i ovrhu nekretninama, unatoč tome što se dug preko ovrhe nad plaćom uredno podmiruje?

 

Mogu li ikako zaustaviti ovrhu nad imovinom? Što mogu poduzeti?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ste Vi dužnik a poduzeće kojem ste dužni je vjerovnik ili ovrhovoditelj. Malo je čudno da je ovrhovoditelj tražio promjenu sredstva ovrha ako se naplaćuje iz Vaših mjesečnih primanja.

Ta ovrha za zapljenu nekretnina je pretpostavljam ovrha na temelju ovršne isprave? Da li ste provjerili da li je ovrhovoditelj stavio zabilježbu ovrhe u ZK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ste Vi dužnik a poduzeće kojem ste dužni je vjerovnik ili ovrhovoditelj. Malo je čudno da je ovrhovoditelj tražio promjenu sredstva ovrha ako se naplaćuje iz Vaših mjesečnih primanja.

Ta ovrha za zapljenu nekretnina je pretpostavljam ovrha na temelju ovršne isprave? Da li ste provjerili da li je ovrhovoditelj stavio zabilježbu ovrhe u ZK?

 

Jesam,ja sam dužnik. U odvjetničkom uredu koji zastupa poduzeće kojem sam dužan su rekli da su pokrenuli ovrhu nad nekretninama zato da bi bili sigurni da ću im nastaviti plaćati. Ne znam kako bih i mogao prestati plaćati dug, kada su mi ovršili plaću i novac automatski svaki mjesec sjeda na njihov račun!

 

Ovrhovoditelj je stavio zabilježbu ovrhe i u ZK, sa danom 18.02.2015., presuda suda o ovrsi donesena je 17.02. 2015. godine, a ja sam rješenje primio 24.02. Što se tiče nekretnina, riječ je o poljoprivrednom zemljištu i obiteljskoj kući. Zemljište je moje nasljedstvo, a kuća je u suvlasništvu sa bivšom suprugom i na njoj već godinama stoji ovrha od strane jedne banke. U kući živi bivša supruga sa punoljetnim sinom, a ja sam u podstanarstvu.

 

Prije ovrhe nad nekretninama, dok su čekali da dođu na red za naplatu na plaći, pokrenuli su i ovrhu nad pokretninama, međutim nakon izlaska na teren utvrdili su da im se ono što imam ne isplati plijeniti.

 

Mogu li išta poduzeti da se makne ovrha sa nekretnine, konkretno poljoprivrednog zemljišta, budući da sam za njega pronašao kupca upravo iz razloga da i podmirim spomenuti dug, a sada mi je to onemogućeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz ovoga što ste napisali vidljivo je da se ovrhovoditelj najprije pokušao naplaćivati iz Vaših novčanih primanja ali nije odmah uspio jer je pretpostavljam ovrha čekala u redoslijedu naplate te je odvhovoditelj promjenio sredstvo ovrhe na pokretnine a zatim i na nekretnine. To je normalan slijed u ovršnom postupku. Ukoliko imate kupca za navedeno zemljište dogovorite cijenu i s ovrhovoditeljem dogovorite da se njemu isplati iznos duga te da maknu zabilježbu ovrhe da se novi kupac može uknjižiti kao vlasnik. Naravno to morate sve dogovoriti ugovorom sa potencijalnim kupcem i obrazložiti mu situaciju. To je najednostavnije i najjeftinije rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija