Jump to content

Nasljedstvo-HITNO


VERITAS

Preporučene objave

Molim pomoć!

 

Pokojna majka bila je nosioc stanarskog prava u stanu koji joj je bio dodijeljen od Ljubljanske banke u kojoj je bila zaposlena, pravo na otkup stana je prenijela na oca. Postupak otkupa nije bio pokrenut za njenog života,a u ostavinskoj raspravi navedeni stan nije bio spomenut. Da li sestra i ja imamo ikakva prava na taj stan, ili je prenijetim pravom otkupa otac dobio pravo na cijeli stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa rekoh vam da ako niste podnijeli zahtjev za otkup stana u roku vise nemate nikakvo pravo.

Ne vidim kakve svrhe bi bilo pokretanje ostavinskog postupka kada ti nema niti imovine niti prava.

jedino pravo je kao zasticeni najmoprimac, a za to vam ne treba ostavinski postupak vec zahtjev za sklapanje ugovora sa gradom zagrebom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispričavam se, možda nisam bila dovoljno jasna, naime obzirom na neriješene imovinske odnose izmedju RH i Slovenije, otkup je krenuo 2003 te je otac koji je dobio to pravo krenuo u otkup,znači stan je sada u fazi otkupa, pitanje je samo da li sada obzirom da je on jedina stranka u otkupu( pravo koje je dobio od majke-ovlastila ga je za otkup stana kad smo sestra i ja bile maloljetne, a da stan nije bio naveden u ostavinskoj iza majke koja je prije bila nosioc stanarskog prava, da li sestra i ja imamo ikakvo pravo na taj stan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija