Jump to content

Naplata potraživanja nakon zatvaranja firme


nataša5

Preporučene objave

Poštovani,

 

firma ima velika potraživanja od firme nad kojom je pokrenut stečajni postupak ( mi kao vjerovnici smo uredno prijavili svoja potraživanja i kamate). Pošto naša firma više ne radi jer ju je to potraživanje uništilo,a nema nikakva dugovanja razmišljamo da ju zatvorimo. Jedino nas muči ako ikada se uspiju naplatiti ta potraživanja da li ćemo ih dobiti ako je naša firma ugašena tj. da li imamo nakon zatvaranja još uvijek pravo na taj novac ,da recimo ostavimo otvoren žiro račun ili nešto?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu, želio bih prvo kao novi član ovdje sve pozdraviti, a zatim nastaviti sa pitanjem.

Znači moja tvrtka je u sudskom procesu sa drugom tvrtkom koja nam je poslala ovrhu, iako smo oštećeni prilikom poslovanja od njihove strane...uglavnom, da ne duljim, sve je trenutno na TS u Zagrebu, predali smo obranu itd...no danas smo primili rješenje Suda, gdje TS u Tagrebu po sucu, u pravnoj stvari tužitelja x, kao pravni sljednik xy, zastupan po punomoćniku xyz, riješio je I/Utvrđuje se prekid postupka u pravnoj stvari.II/Poziva se xy kao pravni sljednik tužitelja preuzeti postupak u ovoj pravnoj stvari.III/ Postupak se nastavlja.

Protiv rješenja je dopuštena žalba?

Zanima me da li postoji ikakva pravna osnova za žalbom ili je to tek ajmo reći, formalna obavijest o pravnom sljedniku?

 

Lp i unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija