Jump to content

Nasljedstvo i promjena vlasnistva nekretnine prije smrti


cyrus2908

Preporučene objave

Pozdrav. Nedavno mi je tata umro. Ja sam punoljetan iz prvog tatinog braka zivio sam s roditeljima,no nakon njihove rastave skrb o meni je pripala majci u. Tata ima drugi brak, suprugu i punoljetno dijete iz drugog braka skojima je zivio do nedavne smrti. Kad se razbolio, prije par godina, tata mi je rekao da je od strane supruge stalno nagovaran da prebaci njegovu imovinu (njegov stan u Rijeci gdje je zivio s njima, zemlju,vozilo itd). Ne znam jeli joj to na kraju uspjelo. Nadam se savjetu od vas oko ovoga. Naime mogu li ja kao sin iz prvog braka, ista pametno napraviti ukoliko doznam da su te stvari prebacene na nju nedavno, te automatski izostavljene iz mog zakonskog nuznog dijela?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazovi nadležni sud i provjeri dali je pokrenuta ostavinska rasprava. dali si upisan kao nasljednik.

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=18324

 

provjeru napravi i prema nadležnom matičnom uredu.

u nadležnom sudu u gruntovnici provjeri imovno stanje oca (dali ima nekretninu.traži vlasnički list za predmetnu nekretninu. ako je potrebno i povjesni izvadak).

 

ako je nekretnina otuđena darovnim ugovorom, prodanaili ugovor o doživotnom uzdržavanju traži kopije tih ugovora.

ako je nekretnina otuđena darovanjem imaš pravo tražiti nužni dio iz darovanih nekretnina.

 

ako su nekretnine promjenile vlasnika ugovorom o doživotnom uzdrtžavanju (ili kupoprodajnim ugovorom) nemaš pravo tražiti nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija