Jump to content

Plačanje kazne ! Hitno


thzg

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu, zanima me šta ako mi je kazna smanjena za pola i nisam je platio 3 godine i sad me na pošti čeka neka plava kuverta koju ne želim podignuti :), Šta mogu očekivati , da li nastupa zastara (prošlo 3 godine) ili ću dobiti još veću kaznu?? I zapravo me zanima šta ako tu kaznu platim sad prije nego podignem tu kuvertu sa pošte?? HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru, a ako slucajno nije prošlo 3 godine, jer neznam točan datum od presude(znam da je prekršaj bio negdje u 2 mjesecu 2012) ? Uglavnom znam da je ta plava kuverta na pošti od policije a sigurno nije za ništa drugo jer nisam imao niti jedan prometni prekršaj od tada, Samo me zanima šta mogu očekivati otprilike? I ako je ne podignem sa pošte?

I šta se događa opčenito u takvom slučaju ako se ne plati kazna koja je bila umanjena za pola a nije istekla zastara? Veliko Hvala, nadam se da razumijete moje pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi htio biti dosadan i ispast glup, ali samo me još zanima, ako sutra odem platiti tu kaznu za koju imam uplatnicu, i onda za dva dana podignem tu kuvertu sa pošte, da li onda vrijedi to što sam platio prije nego sam vidio tu kuvertu ili je za njih to rješeno datumom kad su oni to poslali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Escape, jeste li sigurni da je pošiljatelj policija?

 

Vjerojatniji mi je ishod da se ovdje radi o zamjeni neplaćene novčane kazne kaznom zatvora, ali u tom slučaju, pošiljatelj je sud.

 

Evo podigao sam sa pošte plavu kuvertu i radi se o novoj prometnoj kazni od 500 kn koju ako platim u roku od tri dana plaćam samo polovicu kazne. Piše samo lokacija i članak koji govori da se radi o prekršaju brzine. Ne pišu nikakvi detalji kolika je to brzina ni nikakve druge pojedinosti. Na policiji su mi rekli da ako se žalim da će to onda biti uvećano za sudske troškove, te je još bio dodatni papir na koji treba upisati tko je upravljao vozilom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako platiš pola kazne, ovo se piše tebi i to je to. Ako ne želiš platiti, pošalješ podatke vozača (vjerodostojne podatke) i onda će vozač dobiti nalog na koji će se moći žaliti.

 

To su jedine dvije solucije, jer ako ne platiš niti ne pošalješ podatke ide kazna za nedavanje podataka, koja je veća od ove za brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo podigao sam sa pošte plavu kuvertu i radi se o novoj prometnoj kazni od 500 kn koju ako platim u roku od tri dana plaćam samo polovicu kazne. Piše samo lokacija i članak koji govori da se radi o prekršaju brzine. Ne pišu nikakvi detalji kolika je to brzina ni nikakve druge pojedinosti. Na policiji su mi rekli da ako se žalim da će to onda biti uvećano za sudske troškove, te je još bio dodatni papir na koji treba upisati tko je upravljao vozilom...
Po ovome je 250 kn.Ako ne platiš ide prek nalog na 500 + 100 kn na koji se žališ pa ide 500 kn + troškovi suda a ako si nevjeran i tržiš sliku i nju plaćaš.Od presude platiš 2/3 i troškove ali ti se računa kako kazna a ovo od danas ako platiš ne vodii ti se kao prekršaj.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija