Jump to content

Isplata odštete nakon prometne


finch89

Preporučene objave

Poštovani,

Pretražio sam cijeli forum i nemogu pronaći odgovor za svoje pitanje. Dakle da ispričam cijelu priču. Prije 1mj imao sam prometnu nesreću gdje mi je drugo vozilo oduzelo prednost. Čovjek priznao krivnju, došla je i policija te napravila zapisnik,alkotest i nakon toga smo se uputili na osiguranje od osobe koja je prouzročila prometnu nesreću i podnio sam zahtjev za odštetu. Nakon nekoliko dana došao je procjenitelj te poslikao auto i rekao kad sva dokumentacija dođe da ću dobiti iznos nastale štete. Sad nakon 1mj. dobio sam izvid o nastaloj šteti na kojem samo pišu dijelovi za zamjenu te cijena po satu u ovlaštenom servisu i nigdje ne piše ukupna šteta. Nakon što sam izračunao sve iz izvida dobio sam iznos od 3400 kn samo za posao, a cijena dijelova nigdje nije navedena. Jučer sam dobio uplatu od 8200kn i naravno danas sam išao u osiguranje da ispunim svoje zakonsko pravo i da mi objasni odakle taj iznos. Sa sobom sam ponio i ponudu iz ovlaštenog servisa koja iznosi 16 tisuća kuna samo za limariju. Auto nije u voznom stanju i rekao sam da ga ne želim popravljati jer je nastala šteta na ovjesu. Sad mene želi osiguranje prisiliti da auto odvezem u servis da provjere ovjes i da će mi nakon toga reći iznos odštete. Moje pitanje je da li ja na to moram pristati? Ako moram, tko snosi troškove transporta vozila u servis i troškove demontaže vozila? I samo da napomenem da sam proučio zakon o obveznim odnosima čl. 1085 i zakon o obveznom osiguranju u prometu čl. 12,ali mi ova pitanja nisu jasna. Unaprijed hvala i ispričavam se na dugom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija