Jump to content

Dražba pa prodaja


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori ako zna, a radi se o slijedećem:

 

S obzirom da ovrhovoditelj može biti kupac nekretnine na dražbi- dali se sastavlja kupoprodajni ugovor ili ugovor o dosudi ?

 

Dali ovrhovoditelj može tu kupljenu nekretninu prodati ?

Ovrhovoditelj ne posjeduje nekretninu na području Hrvatske, znači bio bi oslobođen poreza kod kupovine?!

Ovrha je bila zbog povrede uzdržavanja.

 

Hvala na odgovorima

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, bez obzira zbog cega je bila ovrha, ako na istu niste podnijeli prigovor/zalbu, te ste dopustili (ili niste mogli izbjeci) da ovrha bude provedena, odgovori koje znam glase :

 

(1) ako je nekretnina prodana na drazbi, ne sastavljaju se nikakvi ugovori, nego sud Rjesenjem o dosudi nekretnine odlucuje kome ce nekretnina pripasti (onome tko je na drazbi ponudio najvisu cijenu i uplatio kupovninu u roku); sud donosi Rjesenje i naredbu o upisu u ZK ulozak te nalaze brisanje tereta (ako oni postoje, to sve pise u Rjesenjima);

 

(2) Da, ovrhovoditelj moze prodati nekretninu, ali se cinjenica o toj prodaji moze provesti kroz knjige tek nakon pravomocnog Rjesenja od dosudi te upisu u ZK ulozak novog vlasnika; novi vlasnik riskira kupnjom takove nekretnine ako ne saceka da se u ZK ulosku "sve rascisti"

 

(3) na ovo pitanje (oslobadjanje od poreza) ne znam odgovor, ali ce vjerojatno netko kompetentniji to znati ... malo sacekajte, sigurno ce Vam netko pomoci oko tog dijela pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnine znaju iz nekih razloga postati ineteresantne drugim (nepoznatim) ljudima. Unaprijed si "odredite" stvarnu vrijednost nekretnine, da Vam se ne bi dogodilo da u "zanosu" natjecanja na drazbi ne platite - dvostruko. Nevjerojatno, ali dogadja se i - dogodilo se. Znam na svojem primjeru. Sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija