Jump to content

Ukupni troškovi kod kupovine nekretnine


gogaana

Preporučene objave

planiram dizati kredit za kupnju nekretnine pa me zanima koliki su stvarni troskovi za nekretninu koja je 50000 eura,pri tom moram naglasiti da bi to bila prva nekretnina,kojom se riješava stambeno pitanje? Ali obzirom da je kvadratura za troclanu obitelj do 80 kvadrata,ova bi presla tu kvadraturu,pa me zanima koliko bi platili poreza i koje jos troskove bi imala kod kupovine takve nekretnine kojoj je cijena 50000 eura za 120 kvadata. nekretninu prodaje fizička osoba:zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to će porezna odrediti. procijenom ako procijene da je ugovorena kupoprodajna cijena niska.

tvoje je da u zakonskom roku (30 dana )prijaviš nastanak porezne obveze.

temeljem kupoprodajnog ugovora prijaviš prebovalište za sve članove kućanstva (prije prijave poreza). uz zahtjev za oslobađanje od plaćanja poreza priložiš prijavu prebivalištaza sve članove obitelji.

prijedlog za upis vlasništva možešpodnijeti odmah po sklapanju kupoprodajnog ugovora (prije prijave porezne obveze)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se nadovežem, porezna osnovica je tržišna vrijednost u trenutku nastanka porezne obveze, a koja je, to će procijeniti PU.

Porez na promet nekretnina u iznosu 5% bi u tome slučaju platili samo za više od 80m2, u vašem slučaju za 40m2.

 

Ostali troškovi su vam, obrada kredita i ovjera kod JB (cca par tisuća kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se nadovežem, porezna osnovica je tržišna vrijednost u trenutku nastanka porezne obveze, a koja je, to će procijeniti PU.

Porez na promet nekretnina u iznosu 5% bi u tome slučaju platili samo za više od 80m2, u vašem slučaju za 40m2.

 

Ostali troškovi su vam, obrada kredita i ovjera kod JB (cca par tisuća kn).

 

zvučaću blesavo ali ne kužim po kojoj formuli izračunati porez 5% na tih 40 kvadrata?...a sto je sa pdv-om,negdje sam čitala da i to plaćam ja kao kupac nekretnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija