Jump to content

Ovrha PBZ Carda


megow

Preporučene objave

Dobar dan!

Bivša supruga je napravila dug na amex-35.000,00 kn. Iz PBZ-a su joj po već ne znam koji put poslali opomenu za plaćanje i da će biti prisiljeni pokrenuti korake prinudne naplate ukoliko ne plati. Očito je da ona to ne misli platiti jer se uopće ne javlja.

E sad, ona je otišla raditi u Njemačku u 2.mj. Ovdje ima tekući račun u Zabi na koji joj uplaćujem alimentaciju za dijete i ratu kredita za stan. Stan je kupljen 2012.g. kredit je na njoj, a ja sam sudužnik. Pod hipotekom je Zabe i vlasnici smo pola pola. U stanu živim ja, ona tu nikad nije živjela.

Sad mene zanima na koji način će se Pbz naplatiti i kako se ja mogu zaštiti.

Da li postoji mogućnost da joj sjednu na plaću u Njemačkoj?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan!

Bivša supruga je napravila dug na amex-35.000,00 kn. Iz PBZ-a su joj po već ne znam koji put poslali opomenu za plaćanje i da će biti prisiljeni pokrenuti korake prinudne naplate ukoliko ne plati. Očito je da ona to ne misli platiti jer se uopće ne javlja.

E sad, ona je otišla raditi u Njemačku u 2.mj. Ovdje ima tekući račun u Zabi na koji joj uplaćujem alimentaciju za dijete i ratu kredita za stan. Stan je kupljen 2012.g. kredit je na njoj, a ja sam sudužnik. Pod hipotekom je Zabe i vlasnici smo pola pola. U stanu živim ja, ona tu nikad nije živjela.

Sad mene zanima na koji način će se Pbz naplatiti i kako se ja mogu zaštiti.

Da li postoji mogućnost da joj sjednu na plaću u Njemačkoj?

Unaprijed hvala

 

alimentaciju joj ne bi smjeli plijenti, a ratu za kredit uplaćujte direktno na kreditnu partiju kredita i sve OK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo,ako pbz pokrene ovrhu (a hoće,ako ne plaća) svi njeni računi ,bar u hrvatskoj,će biti blokirani.....što znaći da na taj račun što joj uplaćuješ više nečeš moći jer će joj to sve skidati za pbz dug......ona mora otvoriti zaštićeni račun....s obzirom da to napravi,onda se pojavi problem kredita za stan......obično banke imaju običaj ako nosilac kredita ne plaća,da onda oni naplaćuju od sudužnika,..ali to je tebi svejedno jer ionako plaćaš.......

 

najbolje bi bilo da ona ne otvori zaštićeni....a ti da uplaćuješ banci ratu za stan....tako bi se pbz namirivao od alimentacije i ne bi pokretao pitanje ovrhe na stan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija je zakonski izuzeta od ovrhe.

alimentacija,dječji doplatak itd su izuzeti od ovrhe,...međutim mora se otvoriti zaštićeni račun i tad alimentaccija,dječji itd sjeda na taj zatićeni......ako i dalje sjeda na "normalni" račun ,odnosno ti nečeš da otvoriš zaštićeni,ovrha se provodi na tom računu bez obzira što dobijaš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija