Jump to content

otkaz ugovora o radu i uvjeti za mirovinu


dea 333

Preporučene objave

Poštovani,rođen sam u 1.mjesecu 1955 god.U BiH sam radio od 8.12.1980-24.11.1992 godine.U Hrvatskoj sam radio od 20.11.1995-29.02.1996 godine te od 18.06.1996 i dalje. Obzirom da se firma zatvara sa 01.2016 godine molim Vas Vaše mišljenje( prijedlog)što je najbolje uraditi a da bih(supruga mi ne radi i imati će neke uvjete za mirovinu 2019 godine.)Koliko mi godina -mjeseci nedostaje za neku mirovinu ili naknadu do mirovine(što je bolje).Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vidim ukupno inozemni BIH + hrvatski staz vam je oko 32 godine, nazalost uvijet za prijevremenu starosnu mirovinu je 60 godina starosti i 35 godina staza, sto znaci da vam nedostaje cca 3 godine staza.

Najbolje Vam je da se pokusate zaposliti, ako ne onda kad se prijavite na burzu imate pravo na produženo osiguranje sto znaci da placate cca 570 kn mjesecno i staz vam se dalje racuna, 3 godine to placati bas i nije mala cifra, bolje se ipak pokusati zaposliti.

 

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=54

 

Ako ste proveli na radu vise od 20 godina imate pravo na naknadu sa burze u trajanju 420 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tocno postoji ta mogucnost, znaci ako imate potvrdu iz BIH o navrsenom stazu onda vam HZZ moze to i priznati u ukupni staz, i onda mozete cucati na burzi i primati nekakvu crkavicu dok ne navrsite punih 65 godine starosti i onda mozete u punu starosnu mirovinu

(u RH po zakonu 65/15) a u BIH 65/20.

 

Prethodno utvrđivanje inozemnog staža

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=1979

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija