Jump to content

UPOMOĆ :( prodaja stana, ugovor, predbilj. vlasnistva..sto ako odustanem od prodaje?


anika12345

Preporučene objave

Poštovani,

 

Ljubazno vas molim za žuran savjet - nemam novce za odvjetnika i nemam se kome obratiti za pomoć ...

 

Mama i ja prodajemo stan: pred mjesec dana su nas kupci (umjesto da nam daju kaparu) odveli kod javnog bilježnika gdje smo ovjerili ugovor (ne 'predugovor') gdje stoji da će oni u roku od 45 dana isplatiti nama novce, a ja njima dajem pravo da se predbilježe za uknjižbu, te nakon što uplate cijeli iznos ja bih njima trebala dati tablarnu izjavu kojom će se oni uknjžiti 'do kraja'... Oni su to požurili napraviti - no ja sam u medjuvremenu promijenila mišljenje... situacija u životu mi se okrenula za 180°: mama se razboljela, i zadnje što nam sad treba je selidba, i to na brzinu...

 

Oni su jučer došli, voljni uplatiti cijeli iznos, ali - mi smo im počeli govoriti što se sve dogodilo i kako ne možemo sad grlom u jagode s bolesnom 80godišnjakinjom - i što ako smo mi promijenili mišljenje? Ne da su poludjeli nego uopće nisu imali razumijevanja ni srca za naše probleme.. a pazite - oni nikako nisu bili htjeli dati kaparu (kojom bih ja dosad vjerojatno i kaparala neki drugi stan), nego su inzistirali na ovakvom načinu koji njih brani u potpunosti (ako se oni predomisle, nikom ništa, znači?) a oni nama sad prijete nekim iznosima odštete od 10.000 eura?

 

Što da radimo? Molim vas lijepo, što ako mi stvarno odustanemo, mogu li nam oni ''natakariti' nekakve posljedice? Zar su ljudi toliko zli? Jučer su se sami izdali kako su stvar namjerno okrenuli u svoju korist (veli lik 'e da sam ja tebi dao kaparu, ti mi je ne bi vratila' -znači da je, naravno, gledao i dalje kakvih stanova gdje ima jer je znao da je zaštićen!)... mi smo valjda jedini zlatnosrci naivci na svijetu koji smo dali nekom da se predbilježi za uknjižbu bez ijedne kune ... :(

 

Pomozite, molim vas... radi nam se o danima, a ne znamo na čemu smo i možemo li imati posljedice ...

 

Unaprijed vam puno PUNO hvala!

 

A.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija