Jump to content

Kupovina nekretnine putem ovršnog postupka?


LAURINIA

Preporučene objave

Zanima nas kupovina nekretnine putem ovršnog postupka - javne dražbe.

Početna cijena nekih 60.000€

Nekretnina je sadašnje vlasništvo d.O.o., uredski prostor, i u njemu nema nikoga

 

Pitanja

- koliko je u praksi komplicirano upisati se (odmah) kao vlasnik ako izlicitiramo - naime mi planiramo odmah staviti nekretninu u funkciju; a čula sam da stranka ovršenik ima pravo žalbe koje se može otegnuti vremenski... Mislim, koliki je to čest slučaj u praksi, koji je postupak u pitanju ?

- da li nam se polog vraća u slučaju da mi izlicitiramo, a stranka se žali na postupak? Ili - mi izlicitiramo, dobijemo nekretninu, uplatimo preostali dio iznosa, i stranka se žali: koliko traje ta ustavna žalba, koliko bi naši novci bili blokirani u tom slučaju (dosta nam je to važno)

- da li ako smo jedini na dražbi, automatsko znači da nekretnina ide po toj najnižoj cijeni (nama)

 

Hvala na vašem vremenu i odgovorima.

 

 

Lp

Laurinia

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pitanja

- koliko je u praksi komplicirano upisati se (odmah) .......

- da li nam se polog vraća ........

- da li ako smo jedini na dražbi, automatsko znači da nekretnina ide po toj najnižoj cijeni (nama)

 

Laurinia

 

Nakon sto uplatite cijeli iznos sud radi dosudenje i realativno brzo, u ovrsnom postupku stavlja zabiljezbu u vlasnicki list.

Upis toga medutim ide onako brzo kako zelmjisni odjel radi, dakle cekati godinu dvije nije neobicno za opcinski sud kojeg ja poznajem...

Brzina vracanja pologa? Ne znam ali mi je poznato da imate kratak rok za uplatiti cijeli iznos da bi se dosudilo vama. Mislim da duznik vise nema mogucnosti zaliti se na ovrhu, ali provjerit, svakako vas cijei iznos je u pitanju a ako ga ne platite izgubit cete polog jer upravo taj polog je tu pokaze da ste ozbiljni.

Ako jedini se nadmecete onda najniza cijena ovisi o nekoliko stvari:

Prvo da li se radi o prvom ili drugom rocistu, a onda i o tome da li je ovrha pokrenuta po starom ili novom zakonu.

Za novi na prvom rocistu min je 2/3 cijene,a na drugom 1/2 cijene.

Za stari sam zaboravio koliko je na prvom (1/2?0) ali na drugom je sigurno 1/3 procjene.

 

Ta procjena moze se vrsiti na vise nacina, jedan je da se radi vjestacenje (na trosak ovrsenika) ili ako ovaj ne zeli platiti vjestaka onda se poreznu pita koliko na tom podrucju kostaju nekretnine, i to posebno zgrade i posebno teren pa se to zbroji i to je ta procjena.

 

Ako vam je jako bitno da sve prode glatko jer ste na knap sa novcima, ond ste u realnoj opasnosti da na prvi "kiks" koji ce sigurno doci prije ili kasnije i sami zavrsite pod ovrhama.

Ja se ne bi pouzdavao u brzinu naseg pravosuda :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija