Jump to content

Obročna otplata stana Grad Zagreb


nikolinatomas

Preporučene objave

Poštovani,

kupio sam stan za koji nisam znao da je u tijeku otplata od Grada Zagreba jer to nije nigdje u zemljišnim knjigama registrirano. Bivši vlasnik ima sklopljen ugovor sa Gradom Zagrebom za otplatu stana, a Grad Zagreb nije uknjižen u vlasničkom listu. I nakon prenosa nekretnine, stan je uredno u mom vlasništvu na vlasničkom listu, 1/1, bez tereta, hipoteke itd. Tko je dalje dužan plaćati otkup? Kako mogu doći do tog ugovora koji je sklopio bivši vlasnik sa Gradom (SU-073021 od 05.08.1992g.)

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kupio sam stan za koji nisam znao da je u tijeku otplata od Grada Zagreba jer to nije nigdje u zemljišnim knjigama registrirano. Bivši vlasnik ima sklopljen ugovor sa Gradom Zagrebom za otplatu stana, a Grad Zagreb nije uknjižen u vlasničkom listu. I nakon prenosa nekretnine, stan je uredno u mom vlasništvu na vlasničkom listu, 1/1, bez tereta, hipoteke itd. Tko je dalje dužan plaćati otkup? Kako mogu doći do tog ugovora koji je sklopio bivši vlasnik sa Gradom (SU-073021 od 05.08.1992g.)

Hvala

 

možda bivši vlasnik ima pravo prvokupa?

traži informaciju od onoga ko ti je prodo stan. zašto nisi obavješten za pravo prvokupa.

od grada traži da otkone pravne nedostatke (pismeno. na kopiju pečatom /potpisom potvrdit primitak pismena)

 

ZOO

ODGOVORNOST ZA PRAVNB NEDOSTATKE (ZAŠTITA OD EVIKCIJE)

Pravni nedostaci (čl.430 novi ZOO)

Član 508.

(1) Prodavalac odgovara ako na prodajnoj stvari postoji neko pravo trećeg koje isključuje, umanjuje ili ograničava kupčevo pravo, a o čijem postojanju kupac nije obaviješten. niti je pristao da uzme stvar opterećenu tim pravom.

(2) Prodavalac nekoga drugog prava garantira da ono postoji i da nema pravnih smetnji za njegovo ostvarenje.

Sankcije pravnih nedostataka

Član 510.

(1) Ako prodavalac ne postupi po zahtjevu kupca, u slučaju oduzimanja stvari od kupca ugovor se raskida po samom zakonu, a u slučaju umanjenja ili ograničenja kupčeva prava kupac može po svom izboru raskinuti ugovor ili zahtijevati razmjerno sniženje cijene.

(2) Ako prodavalac ne udovolji kupčevu zahtjevu da u razumnom roku oslobodi stvar od prava ili pretenzija trećeg, kupac može raskinuti ugovor ako se zbog toga njegova svrha ne može ostvariti.

(3) U svakom slučaju kupac ima pravo na naknadu pretrpljene štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dali postoji mogućnost da ja dalje otplatu prenesem na svoje ime? Da mogu dobiti informaciju od prodavatelja rekao bi mi to odmah... Mislim da možda nije riječ o prvokupu jer mi je gospođa u gradskom uredu rekla koliko još ima za otplatu i da bih trebao donijeti kupoprodajni ugovor ako sam dobro shvatio da nastavim dalje ja plaćati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to me muči, stan je bio u vlasništvu fizičke osobe, Marko Zec, u vlasništvu 1/1, bez tereta, ja sam ga uredno isplatio što je vidljivo na ugovoru o kupoprodaji i uredno bez ikakvih problema se uknjižio u vlasništvo. Da stvar bude još više zbunjujuća, pošta iz ureda Grada Zagreba za financije je došla ovako: na koverti moje ime a u koverti račun za dug na ime bivšeg vlasnika, za period za koji sam ja u vlasništvu stana. Meni se čini da tu ni gradski ured nije načisto šta da radi... Po meni Grad treba sav preostali dug naplatit od osobe koja je prodala meni njihov stan i za njega dobila novac. Kako mogu nekoj osobi dozvolit prodaju stana a oni imaju potraživanja od njega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija