Jump to content

Osobno uvjetovani otkaz - otpremnina


vlajo

Preporučene objave

Radim kod poslodavca na neodređeno već 6 godina i više nisam u mogućnosti raditi na dosadašnjem radnom mjestu ( zdrastveni problemi - Osobno uvjetovani otkaz ).

Poslodavac nije u mogućnosti ponuditi radno mjesto koje bi meni odgovaralo s obzirom na zdrastvene probleme.

1. Dali ja dajem poslodavcu OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ i dali tada imam pravo na naknadu sa burze dok ne nađem odgovarajući posao?

2. Ili trebam pismeno zatražiti od poslodavca OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ i dali tada imam pravo na naknadu sa HZZO?

3. Dali uz OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ imam pravo na otpremninu i u kojem od ova dva slučaja?

4. Dali poslodavac nakon ovakvog otkaza može zaposliti novog djelatnika?

 

Bila na burzi i na inspekciji rada i dobila različite informacije..... molim Vaša iskustva i mišljenja.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

1. Dali ja dajem poslodavcu OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ i dali tada imam pravo na naknadu sa burze dok ne nađem odgovarajući posao?

Ne vlajo,vi ne dajete Osobno uvjetovani otkaz. Osobno uvjetovani otkaz dati će poslodavac Vama i imate pravo na naknadu za nezaposlena pri Zavodu za zapošljavanje.

2. Ili trebam pismeno zatražiti od poslodavca OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ i dali tada imam pravo na naknadu sa HZZO?

Usmano ga možete upozoriti da riješi Vašu situaciju na jedini mogući način s obzirom da za vas nema odgovarajučeg radnog mjesta. U međuvremenu uredno dolazite na posao. I naravno,imat čete pravo na socijalno osiguranje kao nezaposlena osoba.

3. Dali uz OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ imam pravo na otpremninu i u kojem od ova dva slučaja?

Da,imate pravo na otpremninu. Nema "dva slučaja".

4. Dali poslodavac nakon ovakvog otkaza može zaposliti novog djelatnika?

Može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usmeno je ne upozoren već ZAMOLJEN i kaže da ako ne mogu raditi na tom radnom mjestu da dam otkaz.

nekoliko detalja i moje zadnje pitanje ;-)

Koja je procedura dalje....

dali sve ponoviti na pismeno od traženja drugog radnog mjesta ( kojeg je usmeno rečeno da ga nema )...... ili samo u pismenom zahtjevu za osobno uvjetovani otkaz navesti kako nakon usmenog razgovora ( navest sve rečeno ) molim za OSOBNO UVJETOVANI OTKAZ UGOVORA.

Dali je potrebno otići na medicinu rada kako mi neki savjetuju i dali je traženi pregled dužan zahtjevati poslodavac ili mogu osobno platiti pregled, kako bi se dokazalo da nisam sposobna za radno mjesto na kojem radim ( rad sa kemikalijama i u prašnjavom prostoru )

Postoji pismena potvrda i starija dokumentacija o zdrastvenom problemu ( kronična astma ).

HVALA, HVALA, HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali je potrebno otići na medicinu rada kako mi neki savjetuju i dali je traženi pregled dužan zahtjevati poslodavac ili mogu osobno platiti pregled, kako bi se dokazalo da nisam sposobna za radno mjesto na kojem radim ( rad sa kemikalijama i u prašnjavom prostoru )

Postoji pismena potvrda i starija dokumentacija o zdrastvenom problemu ( kronična astma ).

HVALA, HVALA, HVALA

 

Dobro Vas savjetuju!

Dakle, SVAKAKO ODMAH ! Otiđite svome liječniku opće medicine da Vas pošalje na ocjenu radne sposobnosti na medicinu rada. Pa zato se vaš poslodavac i pravi "grbav" jer nemate ispravnu dokumentaciju.

Kad to obavite onda se "čujemo".

I nikakav otkaz Vi nemojte davati. OK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medicina rada Siget uputila nas na medicinu rada od poslodavca.

Nakon odlaska poslodavcu djelatnica kaže da mora provjerit kakvu uputnicu prema medicini rada treba ispisati.

nakon detaljne provjere (3 SATA - konzultacije djelatnica/direktor... direktor/doktorica medicine ... pa direktor/djelatnica)

telefonski me obavještavaju da NIJE POTREBNA uputnica već da samo odem do njih.

Detalje razgovora bolje da ne iznosim.... samo ukratko.

Uvjeti rada nisu posebni i ne ugrožavaju moje zdravlje. BEZ DALJNIH PREGLEDA ILI IČEGA DRUGOGA.

Nakon mojeg zahtjeva da se utvrdi moje zdrastveno stanje dotična odgovara da to traje i da sve moram platit.

javim se nakon što posjetim INSPEKCIJU RADA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija