Jump to content

otac me tjera iz obiteljske kuće


sestra051

Preporučene objave

Živim od 1979.godine u obiteljskoj kući koju su izgradili roditelji tijekom braka. Od 1989.godine živim u stanu na katu sa tadašnjim suprugom i kćeri do 1992. a od rastave pa do današnjeg dana sa kćeri. Godine 2002. umire majka. Osam godina kasnije održana je ostavinska i kuća nije ušla u podjelu jer nije bila uknjižena, ucrtana. Bila je na katastru samo livada koja je glasila na oca. Nakon ostavinske, sestra i ja plaćamo geodeta da se kuća ucrta i stavljamo kuću na ime oca jer je tada bio zdravstveno dobro.

Prije godinu dana otac, kojem se mijenja osobnost uslijed, pretpostavljam, konzumiranja alkohola, počinje me tjerati iz kuće.

 

  1. Mogu li tražiti novu ostavinsku kako bih pravno riješila vlasništvo dijela kuće koje me sljeduje kao nasljedstvo od strane majke?
  2. Gubim li pravo na stan u slučaju da se odselim ako nemam vlasništvo nad majčinim dijelom koje me pripada?
  3. Mogu li pravno spriječiti oca da me tjera iz kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar bez obzira na stečeno pravo otac može tražiti iseljenje?

Članak 30.ZV

(1) Pravo vlasništva je stvarno pravo na određenoj stvari koje ovlašćuje svoga nositelja da s tom stvari i koristima od nje čini što ga je volja te da svakoga drugoga od toga isključi, ako to nije protivno tuđim pravima ni zakonskim ograničenjima.

(2) U granicama iz stavka 1. ovoga članka vlasnik ima, među ostalim, pravo posjedovanja, uporabe, korištenja i raspolaganja svojom stvari.

Mogu li tada tražiti da mi se isplati uloženo u stan i okoliš?

Postoji mogućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija