Jump to content

Zaspao u voznji


anonimno

Preporučene objave

Ako se radi o prekršaju onda ti se isplati tvrditi bilo što jer je osnovni cilj da postupak traje 2. godine, kako bi prekršaj otišao u zastaru.

 

A ako se radi o kaznenom postupku onda ti to doista nema smisla jer si odgovoran u svakom slučaju, spavanje ti se nije smjelo desiti.

Čak kad bih uspio dokazati da si zaspao zbog utjecaja nekog lijeka koji moraš piti po nalogu liječnika, takvi lijekovi obično imaju napomenu da oni koji ih konzumiraju nebi trebali upravljati vozilom.

Priča o hipnozi će biti dočekana sa podsmjehom, tako da to nemoj niti pokušavati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti pitanje je dali ako uspijem dokazati da sam zaspao dali bi mi se smanjila kazna??

 

trebas reci:

 

1- ako nisi zaspao u voznji, sto su ti stavili na teret kao uzrok prometne?

 

2-je li prekrsajni ili kazneni?

 

uglavnom, nekakvo "nesvjesno stanje" ne dolazi u obrzir, naprotiv, takvo nesto, ako se radi o kd, bi ti do mogao kvalificirati kao neizravnu namjeru sto ucestalo i cine i u cemu nerijetko uspiju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dobro vidim da sam kriv po vasim pricama

 

a nisi po nasim, nego po presudi... imas visi i pravo zalbe, iskoristi na pobijanje kazne i druge mjere (mada nema je, barem sudeci po cinjenicnom?) pa sta bude

 

nemoj o spavanju govoriti nikako; ako si se tako branio, bombonjeru odnesi nadleznoj do; skrsena blanketna ti je najmanja koja je mogla biti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ja sam zapoceo temu.

 

Kako to mislis na pobijanje kazne i druge mjere?

A za ovo drugo, da tako sam se branio, rekao sam istinu a onda sta bude, odvjetnik mi je savjetovao drukcije ali ne znam lagat i htio sam da bude fer i prema sudu i prema drugoj strani koju sam ostetio, takodjer sam zeni od ovoga biciklista rekao tako par dana poslije nesrece.

 

A sad, malo sam citao po netu i npr. na ovoj str http://www.slobodnadalmacija.hr/20050226/crnakronika03.asp

pisu stvarno smijesno niske kazne, ne kazem da moja nije niska jer je, ali, ja sam vozio oko 50-ak km/h i nisam bio pijan. A npr. neki od ovih su pijani vozili i jurili i slicne su kazne, cak i manje..

Dali bi se ova kazna mogla jos smanjiti ili se moze cak i povecati ako se zalis?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali, ja sam vozio oko 50-ak km/h i nisam bio pijan.

 

koliko mogu shvatiti iz prvog posta, takvo nesto ti nisu ni stavili na teret.

 

u vezi kazne, ne mogu ti nista komentirati buduci da nisi rekao niti kolika je, a kamoli nesto drugo (iako bi se po tvom pisanju dalo zakljuciti da je rijec o smrtnoj posljedici, nehaju i nepravodobnom zauzimanju bocnog razmaka?)

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko mogu shvatiti iz prvog posta, takvo nesto ti nisu ni stavili na teret(50km na sat i nisam bio pijan) .

Da to se nije spomenulo na sudu, ali ovo si imao pravo

 

rijec o smrtnoj posljedici (1 osoba), nehaju i nepravodobnom zauzimanju bocnog razmaka
...

 

Za to sam optuzen.

 

..Ah po citanju na netu mislim da bi dobio istu kaznu da sam vozio 200 i imao 2.o promila, nadam se da ce se smanjiti kroz zalbu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
smijes bez problema, prometne, kao poglavito nehajna kd, nisu (u pravilu) razlog niti za pritvor niti za oduzimanje putne isparave kao mjere osiguranja...

 

 

Odlicno hvala ti, imao sam neke planove za posjetu koji su bili malo uzdrmani tim sudjenjem ali sada je lakse + prijatelj mi je pricao kao da nemogu.

 

ponasaj se kao da tog postupka niti nema.

 

heh tesko ali probavam, hvala jos jednom na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija