Jump to content

odvjetnica radi bez racuna


anonimno

Preporučene objave

Prije par mjeseci bila sam kod odvjetnice, uzela nam je 500 kn za pola sata pravnog savjetovanja i rkla da je u tu cijenu uracunala i 2 dokumenta koja ce nam izvadit na katastru. Izvadila je samo jedan i za nju je to zavrsen posao i zove nas da to uzmemo.

Sta da radim?

Vec sam pri kraju sa taktiziranjem- cini mi se da cu okrenut plocu i prijavit je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Prije par mjeseci bila sam kod odvjetnice, uzela nam je 500 kn za pola sata pravnog savjetovanja i rkla da je u tu cijenu uracunala i 2 dokumenta koja ce nam izvadit na katastru. Izvadila je samo jedan i za nju je to zavrsen posao i zove nas da to uzmemo.
Vec sam pri kraju sa taktiziranjem- cini mi se da cu okrenut plocu i prijavit je.

 

Aha, a kome ćeš je to prijaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni također odvjetnik redovno uzima po 900 kn. za svaku raspravu. Naime, ja sam privatni tužitelj za kazneno djelo klevete. I mene sada zanima (uvjeren sam da ću dobiti sud a kasnije slijedi i odšteni zahtjev) kako dokazati da sam ja njemu platio (do sada već 2.700 kn a biti će i jos) ?

 

A kome i zbog čega bi trebao ti dokazivati da si nešto platio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ja postavio pitanje, ali...

 

Odvjetnik je dužan izdati račun. To slijedi iz njegovih poreznih obaveza.

 

Ako mi netko ne izda račun, mogu ga prijaviti poreznim vlastima. Štoviše, to je moja građanska obaveza.

 

I što priječi odvjetnika da ponovno traži plaćanje iste radnje, ako nema dokaza da mu je plaćena? Možda to što su odvjetnici, za razliku od svih drugih profesija, 100% pošteni i među njima se takav ne može naći?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da možeš ga prijavit i onda će ispasti to da je on račun uredno proveo kroz knjigovodstvo, da fali kopija za stranku, pa će poreznik onda malo tome koji je prijavio tako nešto postaviti par pitanja i donijeti nakon toga par rješenja.

 

Ovaj drugi dio što priječi odvjetnika, bla,bla,.... ništa ga ne priječi osim troškovnika koji je ponekad u sudskom spisu, svog knjigovodstva i sl...., al daj molim te jesi vidio ili čuo negdje za tako nešto, osim u tvojoj mašti i američkim filmovima (sjeverno američkim)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako Vam - na pravnom forumu! - uopće pada na pamet postaviti pitanje zašto netko traži da se poštuje zakon i da mu se omogući da štiti svoje interese?

 

Kakve veze ima što jie ikad bilo ili nije bilo? Jesmo li to u plemenskoj zajednici u kojoj vrijede običajni zakoni, pa ako se ne pamti da se nešto ikad desilo onda zakonske odredbe ne vrijede???

 

Ajmo postavit stvar suprotno: a zašto odvjetnici uglavnom ne izdaju račune nego da bi utajivali porez?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E hvala vam gospodine-gospodjo napokon na normalnom zakljucku.

Odvjetnici sebi daju za pravo da ne izdaju racune i jos se tu 99% njih buni zasto uopce postavljati takvo pitanje. Prevelika je to bahatost. A i ova drzava dala vam je svima mogucnost da enormno zaradjujete a uopce ne izdajete racune znaci da se ne moze ni govoriti o pravom placanju dazbina .

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji,

to pitanje je moralan odvjetnik trebao pitati svoju stranku čiji interes zastupa jer ju je savjetovao da se to sto posto dobiva.

 

A jako se uvrijede kad se ljudi pitaju zašto nisu dobili račun, kao ne bi oni utajili poreza...

 

I čovjek je dobro pitao i meni je moj odvjetnik rekao da se u kaznenom pravu, kad se ustanovi u istražnom postupku da stranka nije kriva troškovi vraćaju stranci na teret države ako je ona npr. pokrenula kaznenu prijavu.

I što je sad točno??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija