Jump to content

Troškovi postupka pred općinskim kaznenim sudom


ufff

Preporučene objave

Zanima me tko snosi troškove u slučaju da ja (a ne državno odvjetnišvto) podnesem tužbu općinskom kaznenom sudu?

 

Naime, svojevremeno sam podnio kaznenu prijavu protiv nekoliko osoba a općnskom državnom odvjetništvu, koje je nakon izvida i prikupljanja dokumentacije ustvrdilo da ne postoji dovoljno dokaza za pokretanje postupka te u rješenju (dio o pravnom lijeku) navodi da mogu sam podnijeti tužbu kaznenom sudu.

 

Sam postupak bi vjerojatno zahtijevao vještačenja, pa bi u tom smislu troškovi postupka mogli "narasti". Također, ishod bi mogao biti neizvjestan u tom pogledu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako postupak završi osuđujućom presudom - u načelu snosi ih okrivljenik, osim ako ga sud oslobodi obveze plaćanja troškova (onda padaju na teret proračuna).

 

Međutim, ukoliko postupak završi oslobađajućom presudom, formalnom presudom ili obustavom postupka za koju je odgovoran privatni tužitelj - snosi ih privatni tužitelj - (čl. 149. st. 3. ZKP-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija