Jump to content

Jubilarna nagrada - državna služba


anasim

Preporučene objave

2001. godine dobila sam jubilarnu nagradu za 25 godina rada u državnoj službi gdje se u staž računao rad od 1976. g. - SFRJ+RH.

 

Potom je Ministarstvo rada (ministar Mrsić) dopisom propisao da se rad u ustanovi u kojoj sam radila u SFRJ više ne računa državnom službom, već se mi državna služba računa od 1.1.1991 godine.

 

1.1.2016 godine opet navršavam 25 godina radnog staža u državnoj službi (Ministarstvo kulture RH ) - da li imam pravo na jubilarnu nagradu za 25 godina? (Kolektivni ugovor to propisuje)

 

U mom Ministarstvu su pisano odgovorili da 'nemam jer sam ju dobila 2001. godine. '

 

Ljubazno molim odgovor s uputom na propis, zakon što li već koji govori o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2001. godine dobila sam jubilarnu nagradu za 25 godina rada u državnoj službi gdje se u staž računao rad od 1976. g. - SFRJ+RH.

 

Potom je Ministarstvo rada (ministar Mrsić) dopisom propisao da se rad u ustanovi u kojoj sam radila u SFRJ više ne računa državnom službom, već se mi državna služba računa od 1.1.1991 godine.

 

1.1.2016 godine opet navršavam 25 godina radnog staža u državnoj službi (Ministarstvo kulture RH ) - da li imam pravo na jubilarnu nagradu za 25 godina? (Kolektivni ugovor to propisuje)

 

U mom Ministarstvu su pisano odgovorili da 'nemam jer sam ju dobila 2001. godine. '

 

Ljubazno molim odgovor s uputom na propis, zakon što li već koji govori o tome.

 

Anasim,

ako ste jadan put dobili nagradu za 25-g 0d 1976 do 2001.g. A Od 2001 do do 2015-te je bumo rekli 15g. Nije 25. Kak bi vi onda tu "jubilarku"?! jer 15 u onoj državi +10 u ovoj državi = 25 i dobili ste jubilarku! +15 u ovoj državi= 40 i nije 50. Ili ja ne znam računati.

 

A i ima nas nekih koji smo radili 25 g. u "onoj državi" i dobili smo "brus" ,i u ovoj 10 i dobili takaj: "brus".

 

Moje je pitanje za Vas poštovana: tko je platio onu jubilarku kaj ste Vi dobili za svojih 15 g. u "onoj državi" i 10 u ovoj i ko bi trebal platit ovih ne postojećih 25 g.????!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da Veteran, ne znate računati, svašta ste pobrkali. U ovoj državi, državni službenik sam od 1.1.1991. godine. Kolektivni ugovor propisuje jubilarnu nagradu. Uostalom tražila sam stručan odgovor temeljen na propisima. Smatram da je na formu neprimjereno voditi neumjesnu raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2001. godine dobila sam jubilarnu nagradu za 25 godina rada u državnoj službi gdje se u staž računao rad od 1976. g. - SFRJ+RH.

 

Potom je Ministarstvo rada (ministar Mrsić) dopisom propisao da se rad u ustanovi u kojoj sam radila u SFRJ više ne računa državnom službom, već se mi državna služba računa od 1.1.1991 godine.

Koji je to propis?

 

Ja sam svoju dobio i uračunat je sav staž u ministarstvu u obje države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da Veteran, ne znate računati, svašta ste pobrkali. U ovoj državi, državni službenik sam od 1.1.1991. godine. Kolektivni ugovor propisuje jubilarnu nagradu. Uostalom tražila sam stručan odgovor temeljen na propisima. Smatram da je na formu neprimjereno voditi neumjesnu raspravu.

anasim,

po čemu neumjesnu? Zato kaj ja nisam dobil jubilarku a radil sam 25 g kao i Vi? Ni božičnicu,ni uskrsnicu,ni regres. Nikada u 35 g staža! I kaj to nisam dobro zračunal?

76 do 91 =15 g u onoj "truloj" državi

91 do 01= 10 g u Lijepoj našoj.

Suma = 25 g i za to ste dobili jubilarku

01-15 = 15 godina i nije 25! Bez obzira na propise to je samo zbrajanje? Ne? ili trebate dobiti dva put jubilarku za 91-01?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija