Jump to content

neplaćena kompenzacija


bajacro

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

molim Vas odgovor što da činim u mom slučaju.

Potpisao sam višestruku kompenzaciju a novce nisam dobio.

Također i rok plaćanja iz ugovora je istekao.

Pokretač kompenzacije ne želi stornirati kompenzaciju a ni platiti novce.

Mogu li tu kompenzaciju stornirati i kako ?

 

Unaprijed hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompenzacija nije cesija i ne podrazumijeva se nikakvo plaćanje nego samo prijeboj potraživanja! Do plaćanja može doći ako nije cijeli iznos potraživanja prebijen pa sudionik kompenzacije zadržava pravo na naplatu preostalog iznosa! Po vašem opisu radi se o cesiji ili prijenosu potraživanja, ali zbunjuje to što navodite "višestruku kompenzaciju". Tko bi kome morao platiti, ako se potraživanja prebijaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompenzacija nije cesija i ne podrazumijeva se nikakvo plaćanje nego samo prijeboj potraživanja! Do plaćanja može doći ako nije cijeli iznos potraživanja prebijen pa sudionik kompenzacije zadržava pravo na naplatu preostalog iznosa! Po vašem opisu radi se o cesiji ili prijenosu potraživanja, ali zbunjuje to što navodite "višestruku kompenzaciju". Tko bi kome morao platiti, ako se potraživanja prebijaju?

 

Dakle radi se o slijedećem:

tvrtka xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx (pišem njihovo ime da upozorim sve ostale)je pokrenila kompenzaciju s više učesnika,mi smo zadnji u lancu tj.oni kojima se trebaju novci isplatiti,što xxxxxxxxxx nije,iako je davno prošao rok plaćanja.Znači nisu platili a nežele stornirati kompenzaciju.Moje pitanje je:

kako stornirati tu kompenzaciju ?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Višestruka ili lančana kompenzacija podrazumijeva da se zatvori "krug" među dužnicima i vjerovnicima tako da se njihova međusobna potraživanja prebiju! Tvrtka A duguje tvrtki B, tvrtka B duguje tvrtki C, tvrtka C duguje tvrtki D, a tvrtka D duguje tvrtki A! Na taj način je krug zatvoren i nitko ne plaća nikome ništa osim eventualne razlike nakon prebijanja! Koji ste vi u "lancu" i da li i vi u tom lancu nekome dugujete? Jeste li sigurni da niste potpisali cesiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Višestruka ili lančana kompenzacija podrazumijeva da se zatvori "krug" među dužnicima i vjerovnicima tako da se njihova međusobna potraživanja prebiju! Tvrtka A duguje tvrtki B, tvrtka B duguje tvrtki C, tvrtka C duguje tvrtki D, a tvrtka D duguje tvrtki A! Na taj način je krug zatvoren i nitko ne plaća nikome ništa osim eventualne razlike nakon prebijanja! Koji ste vi u "lancu" i da li i vi u tom lancu nekome dugujete? Jeste li sigurni da niste potpisali cesiju?

 

 

tvrtka A duguje nama,xxxxxxx duguje tvrtci A,xxxxxxxxx plaća nama umjesto tvrtke A.

Mi pitamo za rješenje ovog problema jer xxxxxxxx neće sad da plati i to je problem. pozz

 

Ažurirano

 

Nadalje,s tvrtkom xxxxxxx smo posebno sklopili ugovor,da nam u roku od 15 dana plate !

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je jasno! To je CESIJA a ne kompenzacija! Vjerojatno ste i potpisali ugovor o cesiji i samim tim tvrtka A nema nikakvih obveza prema vama, nego tvrtka B i ako ne ispuni obavezu možete ih tužiti! (tvrtku B) Ja sam pravni laik, pa bi bilo dobro da netko napiše da li se i pod kojim uvjetima može ugovor o cesiji poništiti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija