Jump to content

Alimentacija


marcella.bella

Preporučene objave

Molim Vas za pomoc.

 

U braku sam 3 godine i imam malu bebu od 3 mjeseca.

Suprug je isao raditi na brod 6 mjeseci u interes nase obitelji te su mu moji roditelji to omogucili, financirajuci ispite, lijecnicke pregleda pa i placajuci racune koje sami nismo mogli platiti jer je on bio nezaposlen... Nakon sto se vratio i kad sam ja izasla iz rodilista u kojem sam bila mjesec dana radi komplikacija,nisam nista naslutila i sve se cinilo OK... Medutim, 20 dana nakon, nicim izazvan, suprug je rekao da ne zeli vise biti u braku. Sve bi to proslo koliko toliko dobro, da se kasnije nije ustanovilo da me planirao ostaviti prije broda, ali nije jer je htio iskoristiti financijsku pomoc, te da me prevario na brodu pa i navodno kad me odlucio ostaviti...

Moja trudnoca, porod, najlijepsi period moga zivota je istraumatiziran i jako patim radi toga, ponajvise radi curice koja nista od toga nije zasluzila...

 

Moja pitanja su:

Da li imam pravo da uz alimentaciju i mene uzdrzava i u kojem slucaju? Da li je pametnije, financijski, da ja njemu predam zahtjev za razvod ili ipak da njega pricekam godinu dana kada curica naraste? Da li ga se sudski prisiljava na razgovor s psihoterapeutom u nadi mirenja ili on to moze odbiti? Je li istina da se visina alimentacije odreduje na temelju visine uplacene place koja se moze provjeriti izvodima iz banke? Da li mogu zatraziti zabranu prilaska meni i dijetetu i u kojim slucajevima? Da li ga mogu tuziti za dusevnu bol?

 

Molim Vas za savjete, jako sam ocajna....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste nezaposleni i bez primanja, mozete uz alimentaciju traziti uzdrzavanje za sebe u trajanju od godine dana. Ako vam sada on financijski ne pomaze, predajte zahtjev za razvod cim prije. Alimentacija se odredjuje po visini place i po dobi djeteta i po novom Obiteljskom zakonu postoje tablice koje odredjuju iznos. Zabranu prilaska mozete traziti ali ako nije neki ludjak koji fizicki prijeti vama i djetetu zabranu necete dobiti. On ce nakon razvoda i kad dijete malo poraste dobiti sudski odredjena vidjanja djeteta. Za dusevnu bol ga isto mozete tuziti ali sanse su vam jako male da cete time ista postici na sudu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medutim, 20 dana nakon, nicim izazvan, suprug je rekao da ne zeli vise biti u braku. Sve bi to proslo koliko toliko dobro, da se kasnije nije ustanovilo da me planirao ostaviti prije broda, ali nije jer je htio iskoristiti financijsku pomoc, te da me prevario na brodu pa i navodno kad me odlucio ostaviti...

 

Ok, vaš odabranik se pokazao kao pokvarenjak, vjetropir i oportunist - da se izrazim blagim izrazima koje trpi razina komunikacije na ovm forumu.

Ali - takvoga ste si odabrali. Nije vas nitko natjerao, zato se pomirite s tim.

 

 

 

Moja pitanja su:

Da li imam pravo da uz alimentaciju i mene uzdrzava i u kojem slucaju?

Imate pravo na alimentaciju za dijete kao što vam je Mario objasnio.

Možete tražiti i da vas uzdržava, ali ograničeno vrijeme jer niste radno nesposobna. I upozorenje da iznos koji vam uplati na ime uzdržavanja može tražiti natrag ako vi jednom počnete raditi i imate prihode. Kako je on vjetropir koji lako može napustiti dobar posao, a vi mlada i vjerojatno ćete jednog dana naći posao...

 

 

Da li je pametnije, financijski, da ja njemu predam zahtjev za razvod ili ipak da njega pricekam godinu dana kada curica naraste?

Zašto čekati?

Osim , ne znam ...ako mislite da postoji šansa da se pomirite...?

 

Da li ga se sudski prisiljava na razgovor s psihoterapeutom u nadi mirenja ili on to moze odbiti?

Ne znam na što točno mislite.

Bračno savjetovanje možete predložiti, na to idete oboje ali nije obaveza.

A ako sugerirate da bi ga prisilili na tretman kod psihijatra kao da 'nešto s njim nije u redu' , to zaboravite.

 

Je li istina da se visina alimentacije odreduje na temelju visine uplacene place koja se moze provjeriti izvodima iz banke?

Može se provjeriti na razne načine.

Moj savjet je da ne padnete u 'osvetnički zanos' i tražite neumjereno veliki iznos alimentacije, jer će on sasvim izvjesno (kakav već je!) tada skrivati prihode i opstruirati plaćanje.

 

Da li mogu zatraziti zabranu prilaska meni i dijetetu i u kojim slucajevima?

Je li bio nasilan, prijetio kakvim ozbiljnim zlom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija