Jump to content

Kako napisati izjavu/ugovor da je bivši bračni partner isplaćen u cjelosti?


harac

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Naime radi se o sljedećem, razveo sam se sudski prije 2 godine i od tada nisam ništa dogovarao s bivšom suprugom oko imovine.

 

Od zajedničke imovine imali smo kuću, auto, motor...

 

Jučer me obavještava da bi bila zadovoljna s nekim iznosom xxx kuna da joj isplatim kao njezinu bračnu stečevinu na što sam preko poruka i pristao.

 

E sada me zanima kako to obaviti?

Da li napisati neku običnu izjavu na papiru tipa "Ovim potvrđujem da me bivši suprug u potpunosti isplatio i više nemam nikakva materijalna potraživanja prema njemu" ili treba nešto konkretnije napisati?

 

Da li je to onda dovoljno ovjeriti kod javnog bilježnika ili? Imate još neki savjet?

 

P.S. ja sam dobio skrbništvo nad jednim i jedinim djetetom kojeg smo imali u braku ako to ima kakve veze, i onda ima obavezu plaćati alimentaciju (koju btw ne plaća, ali dobro...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer me obavještava da bi bila zadovoljna s nekim iznosom xxx kuna da joj isplatim kao njezinu bračnu stečevinu na što sam preko poruka i pristao.

 

E sada me zanima kako to obaviti?

 

Da li je to onda dovoljno ovjeriti kod javnog bilježnika ili?

 

" Sporazum o rješavanju pitanja bračne stečevine....

 

1. Potpisom ovog sporazuma Milka Milkić (bivša) potvrđuje da je primila iznos od xxxxx kuna kao naknadu potraživanja bračne stečevine.

2. MM potpisom potvrđuje da je u pogledu bračne stečevine sa bivšim suprugom postignut sporazum. Bivši suprug (harac) ovom isplatom u potpunosti namirio sva potraživanja u pogledu bračne stečevine i bivši supružnici više nemaju nikakvih potraživanja jedno prema drugome u pogledu bračne stečevine"...

 

otprilike nešto u tom stilu....

 

Svakako preporučujem ovjeriti kod JB.

 

 

P.S. ja sam dobio skrbništvo nad jednim i jedinim djetetom kojeg smo imali u braku ako to ima kakve veze, i onda ima obavezu plaćati alimentaciju (koju btw ne plaća, ali dobro...).

 

Preporučujem vam da zasad ne potežete temu alimentacije, jer bi si mogli neizmjerno zakomplicirati život. Pričekajte koju godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija